EESTI JAZZLIIT

MAIKUU VÄRSKE MUUSIKA


The Nonconceptual Art Club’il ilmus debüütalbum „Confusion”, mille andis välja Backstage Records


Albumiga „Confusion” kroonib Monika Erdman end mitteametlikult Queen of Underground-iks, pakkudes kuulajatele mõnusat segu unikaalsest ja eksperimentaalsest muusikast.
Kogu album on sissevaade Monika hinge ja mõtetesse, mis on täis erinevaid meeleolusid ja tundeid. Album „Confusion” on täis viiteid Monika minevikule – tema sünnilinn Narva on mõjutanud ka tema muusikat piiripealseks. Monikal on teadmised, haridus ja kogemused, kuid tema süda kuulub varjukultuurile. Pärast pikka aega raskemuusikat mänginud Daytona White bändis, on Monikal õnnestunud luua midagi täiesti uut ja erilist. “Ma väga kaua ei kirjutanud üldse muusikat – tekkis kompleks, et ei suutnudki üldse kirjutada. Minu esimene lugu sündis alles 21-aastaselt,” räägib Monika Erdman oma loomeprotsessist.

Peale Tartusse, ja seejärel Tallinna kolimist, sattus Monika kokku muusikutega, kes suunasid Monikat raskemuusikast jazzi poole ning moodustati The Nonconceptual Art Club.

Albumil teevad kaasa:
Anett Tamm (vokaal)
Triin Metshein (klahvpillid)
Artur Leppik (saksofon)
Jeremia Kangas (trummid)

Salvestas, mixis ja masterdas Martin Mänd.

Kuula: Spotifys

The Nonconceptual Art Club’i debüütalbum „Confusion” ilmub eksklusiivselt vinüülil, mida saab tellida Hooandjast
Albumi esitluskontserdid toimuvad koostöös Jazzliiduga: 26.05 Tallinnas ja 03.06 Kuressaares.
Vaata programmi 

– – –

Rahel Talts andis kvartetiga välja uue albumi “Greener Grass”

Tegu on energiast pakatava, helge albumiga, mis sisaldab palju improvisatsiooni, aga ka täpselt välja kirjutatud ja arranžeeritud osi. Bänd on rahvusvaheline ning muusikud kõik tipptasemel mängijad. Muusika on kirjutatud peamiselt Raheli poolt, kuid üks lugu plaadil – “Those Times” on saksofonist Donatas Petreikise loodud. Nende muusikas on mõjutusi artistidelt ja bändidelt nagu Yellowjackets, Brad Mehldau, Vince Mendoza jpt.

“Greener Grass” jutustab sellest, et tihti tundub, et kuskil mujal on alati muru rohelisem, kuskil on alati parem kui siin. Igaüks on ilmselt selle mõttelaadiga tuttav, kuid tegelikult ei vasta see alati tõele. Hea on mõnusalt oma rada, omas tempos edasi käia, elada hetkes ja leida rahulolu enesest.

Koosseis:
Donatas Petreikis (Leedu) – saksofon
Rahel Talts (Eesti) – klaver
Mariusz Praśniewski (Poola) – kontrabass
Jesper Lørup Christensen (Taani) – trummid

Salvestatud, miksitud ja masterdatud Peter Hellesøe poolt

Kuula: Spotifys

– – –
Modulshteini neljas album „IM(age)”

5. mail ilmus helilooja ja Vene Teatri muusikajuhi Aleksandr Žedeljov aka Faershteini muusikalise projekti Modulshtein neljas album „IM(age)”.

Uus plaat on Modulshteini kõla terviklik ümbermõtestamine ning albumist „IM(age)” kujunes justkui uus hingamine valitud suunal. Kogu album salvestati live-stuudios, kasutades sämplereid, trummimasinaid, legendaarset Rhodese klahvpilli ja Moogi analoogsüntesaatoreid. Projekti põhiidee ja kontseptsioon oli kammermuusika ja jazzi ühendamine kaasaegse elektroonilise muusikaga, samuti arvuti kasutamisest loobumine. Album sisaldab katkendeid keelpillikvartetile Preziozo String Quartet loodud muusikast, mis kõlas Aleksandr Žedeljovi 2021. aastal ilmunud kammermuusika plaadil „Identity”. DJ Bandit salvestas albumi jaoks klassikalisi vinüüli skrätše ning erikülaline Aleksander Paal lisas kompositsioonidele saksofonil esitatud jazzmeloodiaid.
Modulshteini stiilideks on elektrooniline jazz, future jazz ja IDM.
Kuula: Spotifys