EESTI JAZZLIIT

Karmen Rõivassepp Quarteti stuudioalbum “Breathe” ja kontserdid üle Eesti

26. novembril tuleb välja Karmen Rõivassepp Quarteti teine stuudioalbum „Breathe”, mille saabumist tähistab ansambel kahe eestikeelse singliga.

Stuudioalbum „Breathe“ on omamoodi loomulik jätk kolm aastat tagasi avaldatud debüüdile. See nüüdisjazzi võtmes album on kaasahaarav ja mõtlemapanev muusikaline rännak, mis on inspireeritud olulistest teemadest ühiskonnas – ärevusest ja väärkohtlemisest poliitika ja kahtlaste tunneteni – mis seavad kogu albumile ehk pisut tõsisema alatooni.

Plaadi saabumist tähistab ansambel kahe eestikeelse singliga. Neist esimene „Vastuvoolu uju“ (avaldatud 17. september) on inspireeritud poliitilisest olukorrast maailmas ja räägib loo inimestest, kes on pigem mässumeelse maailmavaatega; ja teine, Eesti rahvaviis „Kiik tahab kindaid“ (15. oktoober) teeb jazzivõtmes kummarduse Eesti rahvamuusikale, lootes, et kõik need head asjad, mis me enda ellu soovime ka varem või hiljem meieni jõuaks.
„Vastuvoolu uju“ multilink: https://krq.lnk.to/Uju
“Kiik tahab kindaid” multilink: https://krq.lnk.to/Kiik

„Debüütalbumi avaldamisest on nüüd juba parajalt palju aega möödas, kuid arvan, et uue muusika lindistamiseks ei olnud paremat aega kui praegu,” arvab Karmen Rõivassepp ise. „Oleme bändiga nende kolme aasta jooksul väga kokku kasvanud ja meie muusikaline maailmavaade on ajas oluliselt küpsenud. Olen äärmiselt põnevil (ja ka ärevil) ja loodan, et meie uus muusika kõnetab oma mõtlemapaneva sisuga paljusid kuulajaid.”

Karmen Rõivassepp Quartet on peamiselt Taanis tegutseva Eesti lauljatari nüüdisjazzi viljelev ansambel. Alates nende debüüdist 2018. aastal on bänd järjest rohkem kõlapinda leidnud nii Taanis kui ka mujal Skandinaavias. Debüütalbum „Dance of Sounds“ tõi kvartetile nominatsiooni Taani jazzmuusika auhindade jagamisel uustulnuka kategoorias.

Kõigil kaverteti liikmetel on tugev side jazzitraditsiooniga, mis algusaegadel oli nende repertuaari läbivaks elemendiks, kuid aastatega on ansambel jõudnud lähemale päris oma kõlale, mida võib kirjeldada kui mõtlemapanevat, tujukat ja melanhoolset nüüdisjazzi. Olgu selleks siis läbikomponeeritud muusika, swing, vormivabadus või improvisatsioon – publik saab kuulda vabalt voolavat ja mänglevat häält ning kaasahaaravat koosmängu, mis on vürtsitatud põnevate meloodiate ja harmooniatega, kui need neli muusikut koos lavale astuvad.

Kvartetti kuuluvad lisaks Rõivassepale Simon Eskildsen klaveril, bassist Adrian Christensen ja trummar Daniel Sommer. Kõik neli muusikut on leidnud kindla koha Taani jazzmuusikamaastikul ja on aktiivsed paljudes erinevates projektides.

Karmen Rõivassepp on tegev nii laulja, helilooja, arranžeerija kui ka bigbändidirigendina. Lauljataril on ette näidata Aarhusi talendipreemia 2018 ja Eesti Noore Jazzitalendi auhind 2019. Lisaks omanimelisele kvartetile on lauljatar kaastegev ka loendamatutes projektides traditsioonilisest ja nüüdisjazzist vabaimprovisatsiooni ning klassikalise koorimuusikani. Uuel aastal on Rõivassepalt oodata kaht originaalalbumit koostöös Aarhusi Jazziorkestriga ja jazztronica bändi Abekejseriga.

Simon Eskildsen on Taani noorema koolkonna üks põnevamaid jazzpianiste ning lisaks sellele on ta ka andekas illustraator. Tema piiritu musikaalsus, imeline kuulamisvõime ja osav klaverimäng rikastavad igat koosseisu, milles ta kaastegev on. Järgmisel aastal on pianisilt oodata ka sooloalbumit.

Adrian Christensen on igati mitmekülgne bassimängija, kelle huvid ulatuvad akustilisest jazzist elektroonilise muusikani. Tema jazztronica band Abekejser tuli just hiljuti välja teise stuudioalbumiga „Blueprint“ ning on kogumas populaarsust nii Taanis kui ka mujal Euroopas.
Daniel Sommer on laia silmaringiga jazztrummar ning tema mitmekülgne profiil avangard-, vanakooli- ja nüüdisjazzmuusikuna on viinud teda esinema üle kogu maailma. Sommer avaldas sel sügisel uue albumi „Varo“ koostöös Artturi Rönkä, Kasperi Sarikoski ja meie oma Heikko Remmeliga.

Koosseis esitleb uut plaati ka Eestis Jazzliidu kontsertprogrammis:
21. oktoobril Viljandis, Rüki Galeriis. Piletid ja rohkem infot SIIT.
22. oktoobril Tallinnas, Philly Joe’s Jazziklubis. Piletid ja rohkem infot SIIT.
23. oktoobril Põlvas, Põlva Jazziklubis. Piletid ja rohkem infot SIIT.

Karmen Rõivassepp Quartet „Vastuvoolu uju”
Autorid: Adrian Christensen & Karmen Rõivassepp
Lindistus, mix & master: Jacob Worm, FinlandStudio
Label: Jaeger Community Music
Multilink: https://KRQ.lnk.to/Uju

Rohkem infot:
Karmen Rõivassepp
tel. +45 26246693 // +372 59062867
e-mail: karmen.roivassepp@gmail.com

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]