EESTI JAZZLIIT

Susanna Aleksandra

Susanna Aleksandra on eesti jazzlauljatar, laulusõnade kirjutaja ja helilooja. Muusika on Susannat saatnud varajasest east, muusikute perekonnas üles kasvades saatsid tema lapsepõlve kodused nii ansambliproovid kui jam sessionid. Oma jazzansambliga astus Susanna esmakordselt lavale 17. aastasena. Tänaseks on armastus muusika ja teiste kultuuride vastu viinud Susanna õpingutele mainekasse Sibeliuse Akadeemiasse.

Susanna on andekas muusika ja sõnade autor. 2015. aastal ilmus tema omaloominguline debüütalbum “Miracles”. 2017. aasta suvel üllitas lauljatar koostöös soome jazzmuusikutega singli “Golden Boy” (muusika Ilmari Rönkä, sõnad Susanna Aleksandra). Lisaks sellele laulis Susanna Mikk Targo ja Lutz Krajenski suurprojektis “Muinaslugu sinnilinnust” uude kuude Aarne Oidi menuloo “Kaks kuukiirt”.

Susanna Aleksandra haarab publikut oma karismaatilise lavaoleku ja sooja kõrvu paitava tämbriga. Tema jaoks on muusikas tähtsaim lugude jutustamine ning energia ja sünergia, mis tekib nii mängijate endi kui ka mängijate ja publiku vahel.

 

X