EESTI JAZZLIIT

Kadri Voorand

Kadri Voorand on esmaklassiline artist, suurepärase häälega ja positiivselt innustav.
Tema eriline rütmitunnetus ja koosmängu oskus seob selle samuti kõrgetasemelise bändi ühtseks jõuks,
mis toetab Voorandi spontaanseid otsuseid ja kõrvalekaldumisi.
– London Jazz News

 

Kadri Voorand on eriline jazzitalent, kelle kirglik esitusstiil, fantaasiarikkad improvisatioonid ja isikupärane looming vaimustavad nii kodupublikut kui ka jazzisõpru mitmel pool maailmas. 2017. aastal pärjati Voorand Eesti Muusikaauhindade aasta naisartisti tiitliga. Esimeste seas pälvis muusik noore jazzitalendi auhinna ning 2015. aastal võitis ta aasta parima jazzartistina maineka Danske Jazziauhinna.

2017 loominguaasta oli lauljatarile pööraselt põnev, pakkudes rohkelt loomingulisi väljakutseid. Soolo- ja triokontserdid, musitseerimine Heliotroop’i ja Avarus Ensemble’iga, kontserdid koos RAM-iga, Veljo Tormise „Ingerimaa õhtute“ laulude seadmine ja esitamine, osalemine Peeter Vähi projektis „Love Supreme“, mitmed projektid Nargen Festivali raames, kümned kontserdid oma loodud vokaalansambliga Estonian Voices, lisaks töö jazzvokaali õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning meistriklasside juhendamine.

Lauljatarilt on ilmunud kolm autorialbumit – Kadri Voorand Quintet’iga „Tunde kaja“ (2009), trioga salvestatud Eesti luulest inspireeritud „Kosmogooniline etüüd“ (2012), mis jõudis ka Euroopa jazziajakirjanike edetabeli TOP 10-sse. Ja “Armupurjus” viis aastal 2017 koju Eesti Muusikaauhindade parima jazzalbumi tiitli ning on samuti  jõudnud Euroopa Jazzmeedia edetabeli TOP 10-sse.

Lauljat-heliloojat-pianisti on väga tabavalt iseloomustanud Hedvig Hanson (Postimees, 2012): „Muusikas end vabaks lastes ei püüa ta publikule meeldida, tähtis on vaid avanemine ja täielik ausus iseenese, muusika, teiste muusikute suhtes. Ainult nii saab olla aus ka publiku suhtes.“

 

X