EESTI JAZZLIIT

Janno Trump

 

Janno Trump (s 1990) on Eesti üks hinnatumaid noorema generatsiooni bassiste, eelkõige tegev jazzmuusikuna, kuid mänginud ja plaate salvestanud ka väga erinevate pop- ja rockartistidega. Ta on kirjutanud muusikat nii väiksematele jazzansamblitele kui ka bigbändile ning on eestvedajaks jazz-funk orkestrile JT Conception.

Janno Trump on lõpetanud Tallinna G.Otsa nimelise Muusikakooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, kus tema õpetajateks olid Eesti bassigurud Raul Vaigla ja Taavo Remmel. Maailmajazzi suurnimedest nimetab Trump oma eredamate eeskujudena Yellowjackets’it, Richard Bona’t, Pat Metheny’t ning Jaco Pastoriust. Enda sõnul on mees kõige rohkem gruuvi-, souli-, funki- ja gospeliusku. Jazzi esteetikat toovad muusikasse komponeeritus ning vabaimprovisatsioon. Tänu oma muusikutest vanematele on Trump pillimängu ja muusikaga olnud seotud kogu oma teadliku elu. Heliloominguga hakkas bassist tõsisemalt tegelema Tallinna G. Otsa nimelises Muusikakoolis, kus tema kompositsioonid pälvisid kahel U.Naissoo nimelisel loomingukonkursil auhinnalise koha. Üks neist tunnustatud paladest, “Torumees”, valiti ka väärikasse kavasse “Eesti Jazzi Antoloogia”, kõrvuti eesti jazzi tippheliloojatega – veebruaris 2016. kandis Kumu auditooriumis ja Tartu Kontserdimajas selle pala ette Estonian Dream Big Band.

Lisaks JT Conception’ile toetab Janno oma bassimänguga hetkel aktiivselt ka paljude teiste bändide tegemisi – Linda Kanter Quartet, Karl-Erik Taukar Big Band, Marianne Leibur Trio, Sofia Rubina Band, Funkifize, Maarja Aarma MA, , Late’s 5, The Swingin’ Sisters & Band jt.

2017.a aprillis pälvis Janno Trump festivalilt Jazzkaar “Noore Jazzitalendi” auhinna.

Alates 2019.a septembrist täiendab Janno end Hollandis, Amsterdami Konservatooriumi magistriõppes.