EESTI JAZZLIIT

Aivar Vassiljev

Aivar Vassiljev on löökpillimängija ja jazzmuusik. Sündis Otepääl, õppis aastatel 1990-1994 Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis klassikalisi löökpille (õpetajad Raivo Rebane ja Margus Tammemägi). Täiendanud end meistrikursustel Soomes (2000 Markku Ounaskari jazzansambli juures) ja Eestis (2002 Brian Melvini ning 2003 ja 2004 Thomas Jimeno D. Kuuba muusika kursustel). On aastast 2004 G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis rütmiõpetuse ja popp-jazz löökpillide õpetaja.

Muusikutee algas 1992. aastal Tartu 10. Keskkkooli diksiländbändis, kus tekkis džässihuvi. Asunud 1995. aastal Tallinna, alustas koostööd kontrabassist Toivo Undiga. Mänginud aastatel 1992-94 teatri “Vanemuine” sümfooniaorkestris, 1995-98 Sisekaitse Operatiivrügemendi Puhkpilliorkestris ja Bigbandis, ning 1995-2008 Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris. On tegev mitmetes ansamblites nagu Lembit Saarsalu Kvartett, VLÜ. Aastal 2011 moodustas oma orkestri Swing’n’Joy Orchestra, millega muu kontserttegevuse kõrval osaleti saateaorkestrina Rahvusringhäälingu teleshow’s “Perepidu”. Mänginud ka koos Aldo Meristo, Tõnu Naissoo, Tiit Pauluse, Mart Soo, Taavo Remmeli, Raivo Tafenau, Olav Ehala, Helmut Anniko, Loit Lepalaane, Uno Loobi ja Silvi Vraidiga, aga ka paljude USA (Ted Curson, Leroy Jones, Larry Price, Ron Maclure, Chip Shelton, Joe Lee Wilson, Bob Ferrel, Vinnie Cutro), Kanada (Alan Matheson, Nick ”The Brownman” Ali), Vene (Georgi Garanjan, Gasan Bagirov, David Gološtšokin), Soome (Lasse Hirvi, Mika Myllari, Atro ”Wade” Mikkola) jt. maade muusikutega (ka Deniss Pashkevich, Viktors Ritovs, Andris Grunte Lätist, Mina Agossi Prantsusmaalt, Önder Focan Türgist, Frans Wieringa Hollandist, Mark Isaacs Austraaliast, Ryo Kawasaki Jaapanist) ning ansamblitega, sh. New York Voices.

Mitmekülgse muusikuna viljeleb nii mainstream, groove kui ka latiinojazzi. Mänginud muusikaliorkestrites ja salvestanud eri koosseisudes mitmeid heliplaate, osalenud teatri- ja filmimuusika salvestustel. Aastal 2007 asutas plaadifirna AVRecords, mis salvestab ja annab välja peamiselt Eesti muusikat. Aastast 2015 on Aivar Vassiljev Viimsi Happy Jazz Festivali ellukutsuja ja kunstiline juht.

 

X