EESTI JAZZLIIT

Eesti Jazzliidul uus programmijuht

Anna Sophia Sevagin

Septembrist alustas Eesti Jazzliidu programmijuhi kohal Anna-Sophia Sevagin. Anna-Sophia on varem töötanud näiteks Haapsalu vanamuusikafestivali korraldustiimis müügijuhina ning täna jätkab ta panustamist nii Tallinna Filharmoonias toimetajana kui ka plaadifirmas TIKS rekords.

Oma muusikalist haridusteed alustas Anna-Sophia 2004. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis, kus õppis üheksanda klassini Maigi Pakri juhendamisel klaveri ning alates kümnendast klassist muusikateaduse erialal (juhendajateks X klassis prof Kristel Pappel, XI ja XII klassis Sandra Kalmann). 2019. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse muusikateaduse erialal ning samal aastal jätkas EMTA magistriõppes, mille lõpetas käesoleva aasta kevadel. Magistritöös uuris Anna-Sophia Peterburi eesti seltside muusikategevust Peterburi Teataja põhjal aastatel 1908–1914. EMTAs õppis ta lisapillina Taavo Remmeli juhendamisel kontrabassi, mille õpinguid loodab jätkata. Just õpingud Taavo Remmeli juures süvendasid Anna-Sophia huvi ja armastust jazzmuusika vastu.

Eesti Jazzliidu juhatusse kuuluvad Kirke Karja, Lauri Kadalipp, Priit Koff, Jaak Sooäär, Mingo Rajandi, Toomas Rull, Raimond Mägi. Juhatuse esimees on jazzpianist Kirke Karja. Tegevjuhiks on Elo-Liis Parmas. Liidu tegevmeeskonna kontaktid leiate SIIT.

Lisaks Tallinnale toimuvad jazzkontserdid üle Eesti: Kuressaares, Haapsalus, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Türil, Võrus, Sillamäel ja Raplas. Praegu on toimumas 39. Tudengijazzi festival.

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]