EESTI JAZZLIIT

Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia võitis Karl Madis Pennar

Karl Madis Pennar. Foto: Rene Jakobson

Pühapäeval lõppes 13. Viljandi Kitarrifestival, mis oli sellel aastal pühendatud kodumaistele kitarripärlitele. Nelja päeva jooksul sai nautida Viljandi Guitar Trio, Mari Jürjensi, Liis Viira & Robert Jürjendali kontserti. Täissaalile andsid kontserdid Johannes Laas Kvintett, Paul Neitsov, Marek Talts, Priit Peterson ning Erki Pärnoja. Viljandi Kitarrifestivali eriprojektiks oli sel aastal GuitArte – koosseis, milles kohtusid kitarrimuusika, valgus- ja videokunst ning luule. Robert Jürjendali, Jaak Sooääre, Mart Soo, Andre Maakeri ja Ain Agana originaalloomingu ning Maian Kärmase loodud haikud, visuaalide ja valguse eest vastutasid Rene Liivamägi ja Carmen Seljamaa.

Traditsiooniliselt anti juba 13. Korda välja koostöös Eesti Jazzliiduga välja Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia. Tiit Paulust peetakse kitarrilegendiks, üheks mõjukaimaks eesti džässkitarri ja improvisatsiooni õpetajaks ning temanimelist preemiat antakse välja igal Viljandi Kitarrifestivalil. Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia laureaatide seas on näiteks Virgo Sillamaa, Erki Pärnoja, Merje Kägu, Kalle Pilli ja Jaanis Kill, Johannes Laas.

2020. aastal pärjati Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija tiitliga Karl Madis Pennar.

“Karl Madis Pennar on noor muusik, kes on andekas mitmel alal – ta on magistrant Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, mängib lisaks kitarrile ka väga hästi kontrabassi, harjutab instrumente ja on sportlik. Ta väärib Tiit Pauluse nimelist noore kitarrimängija preemiat.
Tiitli annavad välja Viljandi Kitarrifestival, Eesti Jazzliit, Eesti Kultuurkapital, Sinisalu Guitars. Palju õnne võitjale!”
sõnab žürii esimees Ain Agan.

Karl Madis Pennar on noor muusik, kes on omandanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzmuusika interpretatsioon bakalaureusekraadi kitarri erialal, kus ta jätkab ka praegu enda õpinguid magistrantuuris. Ta on osalenud mitmetes nimekates projektides ning osalenud maailma kuulsate kitarrivirtuooside workshopdel nagu näiteks Julian Lage. Karl Madis Pennar tegeleb aktiivselt ka enda bändiga Pillikud, kellel ilmus 2020 aastal debüütalbum.
“Pauluse preemia tähendab minu jaoks eelkõige uute uste avanemist ja annab tugeva tõuke minu trio albumi salvestamiseks.” ütleb 2020. aasta Tiit Pauluse noore kitarrimängija preemia tiitliga pärjatud Karl Madis Pennar.
Tiitliga pärjatud muusikut on võimalik lähiajal kuulata järgmistel kontsertidel:
25.okt Pennar & Friends @PhillyJoesTallinn
28.okt Pillikud @PhillyJoesTallinn
30.okt Kütt/Karja/Pennar @PhillyJoesTallinn
25.nov Pennar & Friends @PhillyJoesTallinn
26.nov Tuuli Pruul Project @ETK Tallinn

Viljandi Kitarrifestival toimus esimest korda 2008. aastal eesmärgiga populariseerida ja arendada Eesti kitarrimängu. Tänaseks on sellest saanud rahvusvaheline festival, kus igal aastal astuvad üles artistid nii kodust kui välismaalt.

Lisainfo:
Ain Agan
Kunstiline juht
ain.agan@viljandiguitar.ee
+372 507 9909

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]