EESTI JAZZLIIT

Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia võitis Jaagup Jürgel

Foto autor: Rene Jakobson

Nädalavahetusel lõppes 14. Viljandi Kitarrifestival, mis tõi viie päeva jooksul kohale artistid nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Kokku oli kavas 14 kontserti. Tänavusel festivalil võis kohata artiste nii Skandinaavia riikidest kui ka Brasiiliast ja Ameerikast.

Traditsiooniliselt anti juba 14. Korda välja koostöös Eesti Jazzliiduga välja Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia. Tiit Paulust peetakse kitarrilegendiks, üheks mõjukaimaks eesti džässkitarri ja improvisatsiooni õpetajaks ning temanimelist preemiat antakse välja igal Viljandi Kitarrifestivalil. Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia laureaatide seas on näiteks Virgo Sillamaa, Erki Pärnoja, Merje Kägu, Kalle Pilli ja Jaanis Kill, Johannes Laas, Karl Madis Pennar.

Sel aastal toimus preemia üleandmine ebatraditsioonilises kohas — vinoteegis Mulks. Viljandi Pärimusmuusika Aidas võttis auhinna vastu eelmise aasta laureaat Karl Madis Pennar, sest tänavuse aasta tiitlivõitja sõitis ajaga võidu, et jõua Riia lennujaamast Viljandisse. Selle aasta võitja sai auhinna kätte Mulksus jämmil.

2021 aastal pärjati Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija tiitliga Jaagup Jürgel.

“On suur rõõm, et laureaadiks sai Jaagup Jürgel. Olen olnud tema õpetaja kunagi Elleri nim Tartu Muusikakoolis, mistõttu on eriti hea meel näha tema arengut! Jaagup on kindlasti väärt tiitlivõitu.”

sõnab žürii esimees Ain Agan.

Jaagup Jürgel on õppinud Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Praegu omandab ta teadmisi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Ta on kaasalöönud Ele Millistferi autoriplaadil “Alguse paik” kitarridega. Mängib kitarre, basskitarre, teinud arranžeeringu ja produktsiooni Linalaka peagi ilmuval autoriplaadil “Eluilu”. Samuti on ta olnud Tartu tudengite öölaulupeol saatebänd.

Ta on võitnud omaloominguga Ventspils Groove II koha, kus mängis kooseisuga v.a.p.

Jaagup Jürgel on teinud koostööd ka kollektiividega Justament, Kõrsikud, Estraadiraadio, Linalakk, Ele Millistfer, Kiks, Mir. Samuti on ta teinud ohtralt duosid erinevate jazzartistidega, nt Andreas Alaru, Tobias Tammearu.

“Pauluslaseks saamine on väga suur au ja mul on sellise tunnustuse üle väga hea meel.”

ütleb 2021. aasta Tiit Pauluse noore kitarrimängija preemia tiitliga pärjatud Jaagup Jürgel.

Viljandi Kitarrifestival toimus esimest korda 2008. aastal eesmärgiga populariseerida ja arendada Eesti kitarrimängu. Tänaseks on sellest saanud rahvusvaheline festival, kus igal aastal astuvad üles artistid nii kodust kui välismaalt.

Fotod: https://we.tl/t-jwjYjtzAXn
Fotode autor: Rene Jakobson

Lisainfo:
Ain Agan
Kunstiline juht
ain.agan@viljandiguitar.ee
+372 507 9909

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]