EESTI JAZZLIIT

Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia võitis Anna Regina Kalk

15. Viljandi Kitarrifestivalil kuulutati eile õhtul koostöös Jazzliiduga välja 2022. aasta Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia laureaat. Auhinna pälvis Anna Regina Kalk. Kuna Anna Regina ise viibis preemia väljakuulutamise ajal Eestist eemal, sai festivalil teda näha videopildis.

Foto: Rene Jakobson

 

Anna Regina Kalk on noor ja andekas Eesti kitarrist, kes on end muusika- ka kitarrialaselt harinud nii eestis kui välismaal. Eestis on neiu õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Mart Soo käe all ja lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Jaak Sooääre juhendamisel. Viimased neli aastat on Anna Regina õppinud aga Saksamaal Hochschule für Musik Franz Liszt Weimaris Frank Möbuse käe all ning Hochschule der Künste Bernis Ronny Graupe ja Kalle Kalima juhendamisel.

 

Anna Regina on ise preemiale kandideerides öelnud: “olen välismaal õppinud juba viimased neli aastat ning tunnen üha rohkem, kuidas on aeg tulla aktiivselt tagasi Eesti muusikaellu. Lisaks sellele, et siin on palju maailmatasemel muusikuid, kellega koos mängida on mulle oluline panustada just Eesti, oma kodumaa, muusikaellu”. Viie aasta pärast näeb ta ennast aktiivse muusikuna nii kodu- kui välismaal, tegutsedes erinevates projektides ja koosseisudes, salvestades muusikat ning andes kontserte üle maailma.

 

Tiit Pauluse nimelist preemiat antakse välja igal sügisel ning selle eesmärk on väärtustada väljapaistvaid Eesti noori muusikuid ning innustada neid ennast kitarriõpingute alal täiendama. Tiit Paulust, kelle nime preemia kannab, peetakse kitarrilegendiks ning üheks mõjukaimaks eesti džässkitarri ja improvisatsiooni õpetajaks. Tunnustuse pälvinu sai auhinnaks esinemise 2023. aasta Viljandi Kitarrifestivalil, Sinisalu Guitars kitarrihoolduse preemia, kaks esinemist Jazzliidu programmis ja 1000 eurot auhinnaraha Jazzliidult. Selleaastased taotlused vaatas läbi 7-liikmeline žürii, kuhu kuulusid Marek Talts, Mart Soo, Raul Sööt, Jaak Sooäär, Andre Maaker, Robert Jürjendal ja Ain Agan.

 

Varasemalt on Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia pälvinud teiste seas näiteks ka Virgo Sillamaa, Erki Pärnoja, Merje Kägu, Paul Neitsov, Karl-Madis Pennar, Jaagup Jürgel ja paljud teised. Järgmine võimalus preemiale kandideerida on 2023. aasta sügisel.