EESTI JAZZLIIT

Tanel Rubeni juubelituur toob kokku vanad sõbrad uue muusikaga

Tanel Ruben, trummar, õppejõud ja helilooja, on üks Eesti Jazzliidu alustajatest. 2020. aasta alguses tähistab ta suurejoonelise kontsertsarjaga oma poolesaja aasta täitumist! Tanel töötab aktiivselt nii muusiku kui ka trummarina alates 1990. aastatest. Salvestanud on ta üle 50 heliplaadi ja teinud koostööd erinevate teatritega, osalenud nii muusikuna kui ka muusika loojana etenduses erinevates Eesti teatrites. Heliloojana on kirjutanud Ruben üle saja muusikapala erinevatele koosseisudele.

Oma karjäärile tagasi vaadates ütleb Ruben: “90ndatel oli keeruline unistada, mistõttu on kõike olnud minu elus palju rohkem, kui olen kunagi osanud unistada!”.

Tanel Ruben Quintet feat. Kadri Voorand & Kristjan Randalu koosseisus mängivad lisaks eelmainitutele ka Raivo Tafenau ja Taavo Remmel. Tanel ütleb, et kontserdipubliku hulgas peaksid kindlasti olema need, kellele eesti jazz ja jazzmuusika laiemalt korda läheb.

Koosseis on tegutsenud 2006. aastast ja andnud kontserte nii Eestis, Venemaal, Prantsusmaal, Soomes kui ka Belgias. Samuti on salvestatud kaks albumit „Kogutud rikkus“ ja „Nõiutud veerandtunnid“. Käesoleval kontserdil on kõlamas ansambli värskeim looming ning ära ei unustata ka parimaid varaseimad palu. „Kadri Voorand on kirjutanud laulutekstid ja mina olen kirjutanud muusika,” räägib Ruben kahe kontserdi eel. Ruben lubab, et esmaettekandele tuleb ka kolm uut lugu.

Koosseisus mängivad:
Tanel Ruben – trummid
Kadri Voorand – vokaal
Kristjan Randalu – klaver
Raivo Tafenau – saksofon
Taavo Remmel – kontrabass

Tanel Ruben Quintet feat. Kadri Voorand & Kristjan Randalu kontsert Tartus toimub laupäeval, 25. jaanuaril ERMis algusega kell 20.00. Vaata rohkem infot siit ja soeta pilet siit.

Tallinnas toimub kontsert Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pühapäeval, 26. jaanuaril. Rohkem infot siit ja piletid soeta siit.

 
 
 

[addtoany buttons=”facebook,email”]