EESTI JAZZLIIT

Talts-Veevo-Kremenetski // Uuel inspiratsioonilainel & Eesti tuur

Jazztrio Talts-Veevo-Kremenetski on uuesti kokku saanud 10 aasta möödudes ning alustab uue lehe pealt värske omaloominguga.

Eesti pop- ja jazzmuusika maastikul tuntud Marek Talts vastutab metsikute kitarrisoolode eest kasutades temale omaseid põnevat helimaastikku​ ja virtuoossust.

Päritolult hiidlane basskitarrist ​Egon Veevo elab ja töötab muusikuna ​Soomes. Väidetavalt usutakse, et kui Egon ​Veevo ​oleks sündinud aastal ​1940, ​siis ​oleks ta ilmselt mänginud Motowni salvestusfirma bändis. Põhjus lihtne – ​sellist gruuvi ei kuule just iga päev.

Aleksandra Kremenetski on üks selle trio taaskäivitajatest ning väsimatu rütmimootor, kes vastutab ​löö​kriistade​ eest. ​Tema ainulaadses trummimängus avaneb uus lehekülg gruuvilikumas ning rokilikumas lähenemises.

18.04 @ Philly Joe’s jazziklubi // kell 20.00
19.04 @ Viljandi jazziklubi Jasm // kell 19.00
20.04 @ Võru Jazziklubi // kell 20.00

Võru Jazziklubis astutakse üles koos Gloria Jörbergiga, kes sattus kollektiivi tänu sellele, et Aleksandra on pikemat aega musitseerinud koos Gloria ema Kristiga folkmuusika ansamblis Keshet. Gloria lauluhääl ja loomulik fraseerimisoskus jätsid Aleksandrale väga sügava mulje ja nii tekkiski koostöö idee.

Uudista lähemalt Facebook’ist!