EESTI JAZZLIIT

Tallinnas toimub septembris rahvusvaheline jazzikonverents

 

16.-19. septembrini toimub Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus European Jazz Conference 2021 pealkirjaga “Shapes of Jazz to Come”, mida viib läbi Euroopa jazzikorraldajate organisatsioon Europe Jazz Network koos Eesti Jazzliidu ja festivaliga Jazzkaar. Konverents toob Eestisse üle 300 olulise jazzivaldkonna eestvedaja Euroopast ja kaugemaltki.

European Jazz Conference “Shapes of Jazz to Come” suunab pilgu tulevikku ning selle sündmuse delegaatideks on peamiselt Euroopa jazzielu korraldajad, ajakirjanikud ja agentuurid. Konverents on iga-aastane suursündmus, viimatisel konverentsil 2019. aasta sügisel Itaalias Novaras osales üle 350 delegaadi. 2020. aastal jäi konverents pandeemia tõttu ära.

Tallinn võõrustas konverentsi ka 10 aastat tagasi Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi raames. “Eesti Jazzliit ja Jazzkaar on alates aastast 2011 järjepidevalt tegelenud Eesti jazzi saavutuste tutvustamisega rahvusvahelisel areenil. Kui 2011. aastal Eestis toimunud kohtumisel oli delegaate ligi 100, siis kümne aasta jooksul on osavõtjate arv kasvanud üle kolme korra ning kui pandeemia olukorda segama ei hakka, on Tallinnasse oodata suurt enamust peamisi Euroopa jazzifestivalide ja -kontsertide korraldajaid, aga ka agentuuride esindajaid ja ajakirjanikke,” märkis Eesti Jazzliidu rahvusvaheliste suhete juht Jaak Sooäär.

“European Jazz Conference’i 2021 konverentsi toimumine tänavu septembris Tallinnas on tunnustus meie heale tööle. Enim rõõmustame selle üle, et Eesti jazzmuusikud on end rahvusvaheliselt tõestanud. Nüüd on taas parim võimalus näidata, et eestlased on tõelised jazziprofessionaalid — seda nii parimaid ja isikupärasemaid Eesti artiste Euroopa jazzi eestvedajatele tutvustades kui ka korralduslikku kvaliteeti kõrgel hoides,” ütles festivali Jazzkaar kunstiline juht Anne Erm. European Jazz Confrence’i muusikaprogrammi kandideerimiseks tuleb hiljemalt 14. maiks esitada esinemisavaldus siin lingil.

Konverentsi pealkiri viitab ameerika saksofonilegendi Ornette Colemani albumile “The Shape of Jazz to Come”, mille ilmumine 1959. aastal avas jazzmuusikas täiesti uue perspektiivi. Elame suurte muutuste ajal ka praegu, seetõttu on konverentsi keskmes jazzmuusika ning sellega seotud inimeste võimalused ja ohud uues olukorras, kus mitmesugused piirangud võivad veel pikka aega harjumuspäraseid tegevusi mõjutada ja muuta.

Konverentsi raames toimub Vabal Laval ja Fotografiska Tallinnas Eesti artiste tutvustav muusikaprogramm, kus on üle 10 showcase-kontserdi ning lisaks ka hilisõhtused kontserdid teistes Telliskivi Loomelinnaku esinemispaikades. Kindlasti on see läbi aegade parim võimalus tutvustada Eesti jazzi ja muusikuid Euroopa korraldajatele. Konverentsi muusikaprogrammi panevad kokku Jazzkaar ja Eesti Jazzliit koostöös Europe Jazz Networki liikmetest koosneva rahvusvahelise žüriiga. Showcase’ile kandideerimiseks tuleb täita taotlus SIIN hiljemalt 14. maiks 2021. European Jazz Conference’i programmi lõplik kava avalikustatakse juuli alguses.

Suursündmus toimub vastavalt septembris kehtivatele reeglitele ja vajadusel hübriidvormis nii, et osa delegaate saavad toimuvat jälgida oma kodudes.

European Jazz Conference’i toetavad Kultuuriministeerium ja Tallinna linn. Konverents on osa Tallinna UNESCO muusikalinnaks kandideerimise programmist. Konverentsi viib läbi European Jazz Network koostöös Eesti Jazzliidu ja Jazzkaarega.

___

Elo-Liis Parmas
+372 5166610
Tegevjuht, Eesti Jazzliit / CEO, Estonian Jazz Union

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]