EESTI JAZZLIIT

Novembri Lõunajazz Solarise Apollos

Jazz.ee LIVE: Lõunajazz

Olete oodatud Solarise Apollosse mõnusale lõunakontserdile 21. novembril kell 12.00-13.00!

Üles astub isa ja poja duo Raivo Tafenau & Ramuel Tafenau ning kreisi jazzikollektiiv Laura & W (Villu Veski).

Solarise Blender pakub sel ajal maitsvaid lõunapakkumisi ning kogu CD muusikavalik on sel tunnil Solarise Apollo kaupluses -20%!

Esinejad:

12.00-12.25

Raivo Tafenau & Ramuel Tafenau
Raivo Tafenau – saksofonid

Ramuel Tafenau – trummid

„Isa ja poja dialoog“

Loomingulistes peredes on tihti nii, et isa ja poeg ühist asja ei pruugi ajada – erinevad põlvkonnad, erinevad arusaamad, erinevad esteetikad. Isa ja poeg Raivo ja Ramuel paistavad leidvat muusikas ühist keelt ning musitseerivad koos hea meelega. Duo saksofon – trummid aga pakuvad samas kõlaliselt ja rütmiliselt ka intriigi, mida kindlasti publikul huvitav jälgida.

Raivo ja Ramuel jäävad oma duoga täiesti akustiliseks, ning delegeerivad inimkonna kõige vanema vaidluse – muna või kana – muusikasse. Kumb oli enne, kas rütm või meloodia? Kuna ansamblis puuduvad bass ja harmoonia, siis lubavad muusikud selle asemel pause, mis kannavad.

Pool kavast on originaalmuusika, mis kirjutatud just sellele koosseisule ning teine pool hõlmab folgist, funkist ja sambast inspireeritud rütmirägastikke ja põnevaid seadeid. Raivo Tafenau lavaline sarm ei saa kedagi külmaks jätta, Ramueli täpne rütmika toetab saksofonisti meloodiajooniseid. 

12.35-13.00 

Laura & W
Laura Põldvere – vokaal; elektroonika
Villu Veski – saksofonid; elektroonika

Koosseis sündis 2016. aasta kevadel ideest astuda koos üles Juu Jääb festivalil ja ajendiks sai tõik, et vaatamata ühistele muusikalistele huvidele ei ole Laura ja Villu kunagi varem koostööd teinud. Duo tantsulise programmi stiilipiirid jooksevad diskost jazziliku elektroonikani.

Villu Veski ja Laura Põldvere ühendavad oma loomingus varasema kogemuse pärimusmuusika, popmuusika, vabaimprovisatsioonilise muusika ja põhjamaise helikeele vallas kaasaegsema jazzi kõlapildiga. Nende rahvamuusika töötlused ja originaallooming on alati kaalutletud ja viimistletud, et tuua esile just sõnumit, mida tekst endas kätkeb. Nad on oma loomingusse põiminud romantismiajastu ja Skandinaavia jazzi elemente, millele on lisandunud elektroonilise jazzi tunnetus.

Mänguline ja julgelt eksperimenteeriv tandem ei karda maitsepiire degusteerida. Improvisatsioonidest sündivad rännakud haaravad nii jahedamaid moevälju kui ka tuliseid tantsubiite.

Duo on esinenud paljudel festivalidel –  peamiselt jazzfestivalidel nagu Kaunas Jazz (LT),  Jazzkaar (EST) ja stiilipiire ületavatel festivalidel nagu Muhu Future Music Festival JUUJÄÄB 2018 (EST), Tallinn Design Night (Disainiöö Festival) projektiga Human Cities.

Laura Official Web
Instagram
Facebook

Tule ja veeda oma lõunapaus mõnusate rütmide keskel – Jazz sütitab!