EESTI JAZZLIIT

Noored muusikud teevad kummarduse Jamie Cullumile

Üle 10 miljoni plaadi müünud UK enimtuntud jazzartist Jamie Cullum on hinnatud ka Eesti publiku hulgas. Noored jazzmuusikud Kristo Ukanis (vokaal), Teet Raik (kitarr), Roland Jairus (bass), Dmitri Nikolajevski (trummid) ja Mathei Florea (klahvpillid) teevad kummarduse Jamie Cullumile ja tema muusikale ning esitavad Jamie repertuaari paremikku 10. jaanuaril kell 20:00 Tartus Erinevate Tubade Klubis ja 11. jaanuaril Tallinnas kell 21:00 Tallinnas NO Jazziklubis.

Solist Kristo Ukanis on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli rütmimuusika laulu erialal. Oma suurimaks muusikaliseks eeskujuks peab ta just Jamie Cullumit, seega ei ole juhuslik, et ülesastumise Eesti Jazziliidu lavadel teeb ta just 39-aastase briti repertuaari esitades. Ehkki Jamie džässi ja popmuusikat sulandav omalooming on see, mis tema juures algselt võlus, peab ta mehe põhiliseks tugevuseks just mitmekülgsust – lisaks enda muusika kirjutamisele oskus teha meeldejäävaid töötlusi ka teistest teostest, suurepärased pianistivõimed ja publikuga suhtlemise oskus.

Jamie Cullum saavutas suurema tuntuse LP-ga “Twentysomething” aastal 2003. Ta viimane projekt “The Song Society’” võtab kokku tuntud pop-lood ja teeb nendest maitseka džässi ja popi koosluse. See on mõnus kuulamine nii dzäss- kui ka levimuusika austajatele.

Rohkem infot: https://www.jazz.ee/live-jazz/