EESTI JAZZLIIT

Noored maailma – kutse Jazzahead! 2023 delegatsiooni

27.-30. aprillil toimub Saksamaal, Bremenis maailma olulisim jazzimuusika mess/ showcase festival Jazzahead!. Nelja päeva jooksul on võimalus kuulata ligi neljakümne tipptasemel ansambli kontserte ja sõlmida messialal olulisi tutvusi muusikavaldkonna arendajatega üle terve maailma. Varasematel aastatel seal käinud eestlased on tekitatud kontaktide abil suutnud oma karjääri oluliselt edendada. Lisaks annab kontsertide kuulamine avarama pildi sellest, mis hetkel maailma jazzmuusikas toimub. Sellel aastal on eriti suur rõõm näha valitud programmis Kirke Karja triot Karja/Renard/Wandiger Trio!

Eesti Jazzliit koos Music Estoniaga on tegemas ettevalmistusi messile sõitmiseks ning ka sel aastal on soov varasemast rohkem noori jazzmuusikuid delegatsiooni kaasata.

Eelmisel aastal toimunud pilootprojekt tõi delegatsiooni 6 noort muusikut — Tobias Tammearu, Jana Kütt, Ingrid Rabi, Karl Madis Pennar, Kristiina Valdman ning Rebecca Pütsep. Kõik projektis osalenud naasesid Eestisse mitmete uute kontaktidega, mis neile tulevikus karjääris kasuks tulevad.

Festivali showcase programm on jagatud neljaks: Partner Country Germany, Overseas Night, German Expo ja European Jazz Meeting. Igal aastal on partnerriigiks erinev riik, kes saab oma artiste näidata eraldi showcase õhtul. See aasta on selleks riigiks Saksamaa.

Kogu programmiga saab tutvuda siin: https://jazzahead.de/en/showcases/

Lisaks showcase programmile toimub päevasel ajal muusikamess. Sellel ajal saab tutvuda maailma tähtsaimate plaadifirmade, ajakirjade, agentuuride, festivalide, kontsertkohtade jpt esindajatega. Ühtlasi on ka esindatud erinevad riigid, kellelt saab küsida kõike, mis puudutab jazzi nende riigis. Lisaks uudistamisele on võimalus ka külastada väga huvitavaid paneele ning diskussioone erinevatel teemadel.

Messi kohta saab detailselt lugeda siit: https://jazzahead.de/en/tradefair/

Eesti Kultuurkapitali toel saame pakkuda kuni kuuele tudengile võimalust Jazzaheadi külastamiseks väga soodsa hinnaga.

Pakett sisaldab:

  • transport Tallinn-Bremen-Tallinn
  • majutus Bremenis
  • Jazzahead delegaadipass

Eesti Jazzliit katab osalevate tudengite kulud ca kuni 450€ ulatuses, vajalik omaosalus 150 kuni 200€ (täpne summa selgub sõltuvalt lendude/majutuse hinnast).
Projektis osaleja peab olema tulevikku vaatavate ambitsioonidega kuni 30-aastane muusik. Lõpliku valiku teeb motvivatsioonikirjade põhjal Eesti Jazzliidu juhatus.

Kui soovid kindlasti osaleda, palun saada oma vabas vormis motivatsioonikiri aadressil lauri@jazz.ee hiljemalt 8. märtsi südaööks.