EESTI JAZZLIIT

Mingo Rajandi Kvintett andis välja esimese singli “I Want”

Mingo Rajandi: “”I Want” on pühendatud kõikidele ägedatele naistele, kes kogu hingest püüavad täita nii paljusid ühiskonna või ka iseenda poolt sätestatud rolle, aga ometi tunnevad end pidevalt süüdi, sest ikka jääb justkui midagi puudu. Meile on lapsest saadik räägitud, et tuleb olla tubli tüdruk, aga mida see õieti tähendab? Kuna keegi meist pole võimeline neid jäigalt defineeritud ideaale täitma, siis võib nende sõnade korrutamine lõpuks tõsiselt elu segama hakata. Aastaid kuhjunud ütlematajätmised ja väljakannatamised ei ole tegelikult mitte kellegi huvides. Need teemad pole muidugi tuttavad ainult naistele, vaid kõigile inimolenditele. Enamik meist ihkab olla aina parem, tublim, olla täiuslik ja see on teatavasti juba ette hukule määratud püüdlus.”

“I Want” on Mingo Rajandi Kvinteti augustis ilmuva albumi “To Be!” esimene singel. Teksti autor on noor inglise poeet Hollie McNish. Mingo Rajandi Kvintetis mängivad eesti hinnatuimad muusikud — Joel Remmel, Marek Talts, Liisi Koikson ning Ahto Abner, kes on ka albumi kaasprodutsent. Loos “I Want” teevad erikülalistena kaasa trompetist Allan Järve ning tromboonimängija Johannes Kiik. Muusika on salvestanud ja miksinud Peeter Salmela, lõppviimistluse tegi Siim Mäesalu.

Mingo Rajandi on helilooja ning kontrabassimängija, mitmete ansamblite kunstiline juht ning eriilmeliste interdistsiplinaarsete projektide algataja. Aprillikuus pärjati ta Aasta Jazzihelilooja tiitliga ning samuti võitis ta Eesti teatriauhinna parima originaalmuusika eest. Mingo Rajandi on heliloojana toonud kuulajate ette ridamisi omaloomingut, kus segunevad jazz ja nüüdismuusika ning selle žanriülene sidumine teiste kunstiliikide väljendusvahenditega. Tema viimaste suuremate tööde hulka kuuluvad Pärdi Päevadeks tellitud interdistsiplinaarne lavateos „Creating Gods”, Torontos toimunud Estonian Music Week’il esiettekande saanud teos „Trees Talk” maailma tippu kuuluva fagotimängija Martin Kuuskmanniga, ta osales Eesti Draamateatri lavastuses „Kontrabass” koos Guido Kanguriga ning lõi 2019. Jazzkaare avamiseks koos Kirke Karjaga teose “Jazzkaar 30: Erkki-Sven Tüür & Lepo Sumera Rewrite“. Sama aasta detsembris kõlas Mingo moodsas arranžeeringus Händeli “Messias”, mida esitasid Veronika Portsmuthi koor ning 11-liikmeline fantaasiaansambel.

Kuula siit:
mingorajandi.com/ ja Spotifyst

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]