EESTI JAZZLIIT

Lõunajazz Solarise Apollos

24. oktoobril kell 12.00-13.00 toimub Solarise Apollos mõnus lõunakontsert, kus astuvad üles noor ja särav lauljatar Linda Kanter enda trioga ning põnevaid rütme ja armeenia ning juudi rahvamuusikat viljelev Shabat Quartet.

Solarise Blender pakub sel ajal maitsvaid lõunapakkumisi ning kogu CD muusikavalik on sel tunnil Solarise Apollo kaupluses -20%!

Ajakava:

12.00-12.25 – Shabat Quartet

“Shabat Quartet” on Eestis sündinud ansambel, kus kohtuvad armeenia ja juudi rahvamuusika. Bändi nime algussõna “shabat” tähendab laupäeva nii armeenia kui heebrea keeles. Kvarteti muusikas leiavad üksteist kaasakiskuvad rütmid, jazz-harmoonia, hingematvalt kaunid meloodiad ja improvisatsioon. Yaralyani, Jaansoni ja Kremenetski jazz-triolilkule lähenemisele annab väga erilise kõla Voskanyani oskuslik vilepillide valdamine ja rahvamuusika tunnetus.

Margarita Voskanyan – armeenia flöödid (shvi, blul) ja muu

Jaan Jaanson – kitarrid

Ara Yaralyan – kontrabass

Aleksandra Kremenetski – löökpillid

12.35-13.00 Linda Kanter, Paul Daniel & Joel Remmel

Trio Linda Kanter, Paul Daniel ning Joel-Rasmus Remmel astub sellise koosseisuna publiku ette esmakordselt. Trio toob esitusele peamiselt ansambliliikmete endi poolt kirjutatud muusika – palad, mis on saanud just sellele koosseisule seatuna omale uue ja värske ilme.

Linda Kanter – vokaal
Joel-Rasmus Remmel – klahvpillid
Paul Daniel – kitarr

Tule ja veeda lõunapaus mõnusate rütmide keskel – Jazz sütitab!