EESTI JAZZLIIT

Kuulamissoovitus: New Wind Jazz Orchestra esimene singel “23. mai”

Taavi Luhamaa foto.

Sel laupäeval, 23. mail saab Spotify keskkonnas kuulata Lauri Kadalipu lugu “23. mai”, mis on spetsiaalselt arranžeeritud New Wind Jazz Orchestrale. See on bigbändile esimene välja antud singel. Ansambli juht Lauri Kadalipp vaatab eriolukorrale tagasi: “Ühest küljest on ääretult kahju, et ei saanud sel ajal bändi teha. Nii see kollektiivne pillimäng seisis, mistõttu koosmäng ning sektsioonimängimise tunnetus polnud enam endine. Teisest küljest oli kõigil sellest kiirest argielust väikest puhkust vaja. Nüüd tuli see sundpuhkusena. Kuna mitmed kohustused tühistati eriolukorra kehtestamisega kiiresti, tekkis ka vaba aeg. Sel ajal olen saanud kodus rahulikult esmalt aja maha võtta, olen pilli mänginud ning ka uut muusikat kirjutanud.”

Laupäeval ilmuv lugu “23. mai” ei olnud algselt nii suurele koosseisule kirjutatud. Loo autori Lauri Kadalipu sõnul on alati hea lugu kuulda elavas esituses, mistahes suuruses koosseis on. “Mida suuremaks koosseis läheb, seda suurem on nauding esimest korda oma kirja pandut kuulata. Loomulikult koosseisu suurenedes tuleb ka osata rohkem ja mitmekülgselt seda ette kujutada. Hetkel olen võtnud sihiks kirjutada bigbändi koosseisule, unistan mõnikord ka projektist sümfooniaorkestriga. Loomulikult on suurele koosseisule kirjutamine
nõudlik, tulemus ent võimsa kõlaga. Eks seepärast ka heliloojatele atraktiivne ka on, “ lisab ta juurde.

New Wind Jazz Orchestra on teinud oma tegutsemise aja jooksul koostööd Soome trombonisti ja dirigenti Antti Rissaneniga (2018), maailmakuulsa USA bigbändi The Vanguard Orchestra trummari John Rileyga (2018), USA jazz-muusika teaduri Anthony Brankeriga (2018), Eesti saksofonisti ning arranžeerija Raul Söödiga (2019) ning laulja Susanna Aleksandraga (2019).

 
 
 

[addtoany buttons=”facebook,email”]