EESTI JAZZLIIT

Klassikaraadio lähetab EBU džässikonkursile Tobias Tammearu trio

Klassikaraadio lähetab EBU džässikonkursile Tobias Tammearu trio

Esmakordselt on eesti muusikud Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) džässikonkursi finaalis. Grand finale toimub Marciaci festivalil esmaspäeval 25. juulil ja laval on ka Tobias Tammearu Trio.

EBU konkurss on mõeldud noortele džässansamblitele, mille liikmete keskmine vanus on alla 30 aasta. Esimesse vooru saadavad raadiojaamad oma salvestusi noorte muusikute hiljutistest kontsertidest ning žürii valib neist välja finalistid.EBU džässikonkursi algatasid raadiote muusikatoimetajad 2006. aastal.
Sellest alates toimub konkurss iga-aastaselt ning koostöös Euroopa mainekate džässifestivalidega. Tänavu on EBU konkursi partneriks auväärne ja publikurohke Marciaci festival Prantsusmaal. Klassikaraadio on vahendanud noori eesti džässartiste EBU konkursile juba mitu aastat, kuid esmakordselt pääsesid eestlased finaali.
Grand finale toimub Marciaci festivalil esmaspäeval 25. juulil. Lisaks Tobias Tammearu triole konkureerivad Grand Prix’le ansambel Prospectus Prantsusmaalt, Kongle Trio Norrast ning Ivan Radivojević Quartet Serbiast.Eesti džässmuusikute noore põlvkonna üks väljapaistvamaid saksofoniste Tobias Tammearu on õppinud Elleri-nimelises muusikakoolis, Georg Otsa nimelises muusikakoolis ja Amsterdami konservatooriumis.
Ta on musitseerinud mitmes eesti ansamblis ning projektis Jake Victor Twisted Heads. 2019. aastal alguse saanud trios mängivad Tammearuga koos bassist Robert Rebane ja löökpillimängija Martin Petermann. 2020 ilmus trio esimene album “Bivium”.
EBU džässikonkursi žüriis on Austria ORFi džässiekspert Andreas Felber, Rootsi Raadio (SR) produtsent Pierre Martin, Kataloonia raadio muusikaprodutsent Pilar Subirà ning žürii esinaine, Marciaci džässikeskuse L’Astrada juht Fanny Pagès.EBU džässikonkursi finalistid astuvad üles programmis Marciac BIS esmaspäeval 25. juulil. Samal päeval kuulutatakse välja Grand Prix võitja.
EBU džässikonkursi finalistide salvestusti saab kuulata siit:
https://klassikaraadio.err.ee/1608639880/dzassikontsert-euroraadio-dzassikonkursi-finalistid/6ac116e29b51c36754abb29dc6dd09c4

 

Tekst: Klassikaraadio.