EESTI JAZZLIIT

Jazztrio Sooäär/Yaralyan/Ounaskari debüütalbum ilmub Saksamaal

Sooäär/Yaralyan/Ounaskari

Jazztrio Sooäär/Yaralyan/Ounaskari debüütalbumi “A Shooting Star/Sabaga täht” annab välja tuntud saksa plaadifirma O-Tone Music. Trio põhjamaise värvinguga muusika keskmes on meloodia. Kavas on ka eksootilisi armeenia viise ja improvisatsioone Johann Sebastian Bachi teemadel. 

Eesti kitarrist Jaak Sooäär, armeenia-eesti bassist Ara Yaralyan ja soome trummar Markku Ounaskari moodustasid trio 2016. aasta kevadel ning sellega on esinetud mitmel pool Eestis ja Soomes. Uue albumi esitluskontserdid toimusid  11. septembril Viljandis Pärimusmuusika Aidas ning 12. septembril Jazzkaare sügishooaja raames Tallinna jazzklubis Philly Joe’s.

Jaak Sooäär on Eesti hõivatumaid jazzmuusikuid, kelle koostööpartnerite nimistu on pikk ja kaalukas. Eesti muusikte kõrval on kitarristi pikaajalised partnerid Han Bennink, Mikko Innanen, Aleksei Kruglov, Anders Jormin, Liudas Mockunas. Sooäär on koostööd teinud ka Ray Andersoni, Will Calhouni, Dave Liebmani, Vladimir Tarasovi ja paljude teiste meie aja tuntud muusikutega.

Bassist Ara Yaralyani teatakse väljaspool Eestit Kari Ikonen Triost, teiste seas on ta koostööd teinud ka Ingrid Jenseni, Vardan Ovsepiani ja Verneri Pohjolaga.

Markku Ounaskari on Põhjamaade hinnatumaid trummareid, kelle partnerite hulka kuulvad Euroopa tipud nagu Arve Henriksen, Anders Jormin, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim, Kristjan Randalu jt. Ta osaleb paljudel ECMi albumitel.

Soundcloud

Facebook