EESTI JAZZLIIT

Jazzliidu kogumikplaat ekspordib värskeimat eesti jazzloomingut

Sel sügisel andis Eesti Jazzliit välja järjekordse kogumikplaadi. Kogumikplaat valmis täpselt European Jazz Networki (EJN) aastakonverentsiks. Kogumikplaate on Eestis regulaarselt välja antud aastast 1996.

Eesti Jazzliidu kogumikplaati antakse välja iga kahe aasta järel, sel korral on tegemist duubelplaadiga ning esindatud on 30 lugu. Lood on salvestatud viimase kahe aasta jooksul ning need valis plaadile suurema hulga palade seast 3-liikmeline rahvusvaheline žürii.

“Plaat on suure ekspordipotentsiaaliga ja mõeldud jagamiseks jazzivaldkonna korraldajatele, et tutvustada eesti jazzmuusikat,” selgitab Kirke Karja ja nimetab uuel nädalal toimuvat EJNi konverentsi kui olulist verstaposti uue rahvusvahelise kõlapinna saavutamiseks eesti jazzile.

Eesti Jazzliidu esimees Kirke Karja lisab: „Mulle tundub, et sel aastal on väga huvitavad lood plaadile sattunud ning on tekkinud sisuliselt tugev tervik. Olen saanud juba head tagasisidet, et muusika on huvitav, mitmekülgne ning kõlab värskelt. See on väga hea tutvustav materjal meie muusikute kohta.”

Plaadil kõlab järgnevate artistide muusika: Maria Faust Sacrum Facere, Holger Marjamaa Trio, Kadri Voorand in Duo with Mihkel Mälgand, Argo Vals, Ramuel Tafenau, Trio Maag feat. Isabel Bermejo, Raimond & the 3 Magi, Ain Agan, Karja/Renard/Wandinger, Alfa Collective, Tobias Tammearu Trio, 3 Free Radicals x Liis Viira, Marek Talts, Kruglov-Sooäär Quartet, Bianca Rantala String Orchestra, Joel Remmel Trio feat. Jukka Eskola, Sooäär-Yaralyan-Ounaskari, Kristjan Randalu & Dave Liebman, Susanna Aleksandra, Madis Muul Hextet, Raivo Tafenau & Tallinna Kammerorkester, Pennar & Friends, Kadi Vija Key Project, Janno Trump Clarity Ensemble, Modulshtein, Mingo Rajandi Quintet, Robert Jürjendal, Peedu Kass & Tallinna Kammerorkester, Andre Maaker ning Rita Ray.

15.-19. septembril toimunud European Jazz Network konverentsi viis läbi European Jazz Network koostöös Eesti Jazzliidu ja Jazzkaarega. Konverentsil osales 220 välisdelegaati ning kogumikplaat leidis ka tee neist igaüheni.

NB! Plaat on mõeldud jagamiseks muusikasektori jaoks olulistel sündmustel ja isikutele, jaemüügist seda ei leia.

Rohkem infot:
Kirke Karja

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]