EESTI JAZZLIIT

Eesti Jazzliit ja Eesti Heliloojate Liit toovad esmakordselt jazzi nüüdismuusika festivali World New Music Days kavasse

2.-10. maini toimub järjekordne nüüdismuusika festival Eesti Muusika Päevad, mis saab sel korral olema osa ülemaailmsest nüüdismuusika festivalist ISCM World Music Days. Esmakordselt selle festivali ajaloos tuuakse just Eestis täiesti eraldiseisva kategooriana festivalikavasse sisse ka jazz ning koostöös Eesti Jazzliiduga astuvad jazzilaval põneva programmiga üles mainekad artistid nii Eestist kui välismaalt.

ISCM World New Music Days on iga-aastane ülemaailmne nüüdismuusika festival, mis on kujunenud üheks olulisemaks rahvusvaheliseks kaasaegse muusika festivaliks maailmas. ISCM World Music Days püüab mitmekülgselt hõlmata muusika valdkonda, kus žanrid pidevalt segunevad ning kus midagi uut ja huvitavat sündimas. Festival toimub kord aastas iga kord erinevas riigis, tehes alati koostööd kohaliku suurima kaasaegsele muusikale keskendunud festivali või organisatsiooniga. Festivaliga reisib kaasas 200-250 välisdelegaati ning 60-80 rahvusvahelist heliloojat. Eestipoolseks peakorraldajaks ja läbiviijaks on Eesti Heliloojate Liit ning Eesti Muusika Päevad.

Eesti Jazzliidu ja Eesti Heliloojate Liidu koostöös luuakse festivali programmi jazzilava, andes võimaluse tutvustada kaasaegset jazzi heliloomingut väliskülalistele. Eesti on esimene, kes jazzi täiesti eraldiseisva kategooriana sisse toob. 2019. aasta jazzilava ühendab erinevaid jazzi koolkondasid eesti kaasaegse luule erinevate külgedega. Igal heliloojal või heliloojate grupil on jazzilava õhtul 30 minutiline sessioon, mille käigus presenteeritakse nii uudisloomingut kui ka varasemalt loodud materjali. Nendega koos on tervikut loomas luuletajad nagu näiteks Jan Klaus, FS, Jaan Malin, Maarja Kangro, kes performatiivsel ning sõnalisel tasandil toovad loomingusse tugeva jutustuse elemendi.

Eesti Jazzliidu esinaise Laura Põldvere sõnul on kontserdi eesmärk otsida kaasaegse jazzi heliloomingu, eesti jazzmuusikute ja kirjanike-luuletajate erinevaid kokkupuutepunkte rõhuasetusega rahvusvahelisel perspektiivil.

“ISCM World New Music Days korraldamine Eestis ainukordne võimalus Eestile ja Eesti muusikale, mis esineb vaid kord 10-15 aasta jooksul. See tõstab rahvusvahelise publiku teadlikkust Eestist, Eesti muusikast, interpreetidest ja heliloomingust”, lisaks Laura Põldvere.

2019. aasta Eesti Muusika Päevade ja World Music Days festivali teema “Through the Forest of Songs” on oma iseloomult looduslähedane, tunnustab iseseisvalt mõtlevaid inimesi, kes on eneseteadlikud, julged, ihalevad iseseisvust (tugev koorilaulu traditsioon viitab ka Eesti nn. “Laulva revolutsiooni” ajaloole). Festivali kunstilised juhid on heliloojad Märt-Matis Lill ning Timo Steiner.

Loe rohkem infot siit: https://www.worldmusicdays2019.ee/et/kava/dzassi-spektrid/

JAZZILAVA KAVA:

21.30-21.50

NO Jazzklubi (endine NO99 restorani lava)

Federico Bonifazi & Maarja Kangro

22.00-22.30

Blackbox

Mingo Rajandi & Ekke Västrik & Ahto Abner + Jan Kaus

22.30-23.15

NO Jazzklubi

Villu Veski + ISCM World Music Days 2019 programmi laekunud rahvusvahelised tööd kategoorias Category 13: Jazz ensemble + FS

Laura & W (feat. Kristian Blak)

Villu Veski – saksofon, elektroonika

Laura Põldvere – vokaal

Kristian Blak – klaver

Arnold Ludvig – bass

Ain Agan – kitarr

Tanel Ruben – trummid

23.15-23.45

Blackbox

Jaan Malin & Roomet Jakapi & Ivi Rausi & Laura Põldvere & Mart Soo