EESTI JAZZLIIT

Janno Trump Clarity Ensemble avaldas albumi “Up North” 

Põhjamaise kargusega Janno Trump Clarity Ensemble avaldas albumi “Up North” 

Janno Trump Clarity Ensemble on basskitarristi ja helilooja Janno Trumbi värskeim muusikaline projekt, milles kohtuvad karge põhjamaise soundiga klaveritrio ning õrna ja kammerliku kõlaga keelpillikvartett. Külalisena teeb albumil kaasa ka Skandinaavia üks tunnustatumaid jazzlauljatare Viktoria Tolstoy.

“Kui oma eelmisele sooloprojektile JT Conceptionile kirjutatud muusikas on hingeline aspekt sageli varjunud rütmiliste ja kaasahaaravate funkigruuvide taha, siis Clarity Ensemble, nagu nimigi ütleb, toob minu mõtted publikuni veelgi selgemalt ja vahetumalt, võimalikult akustilisel ja naturaalsel moel,” tutvustab Janno uue plaadi muusikalist materjali.

Uus loominguline periood on inspireeritud põhjamaise elu kargusest, selle ilust ja Eesti loodusest. Albumil “Up North” teeb külalisena kaasa ka Skandinaavias hinnatud ja armastatud lauljatar Viktoria Tolstoy. Viktoria Tolstoy ise ütleb plaadilt leitava pala “City Romance” kohta järgmist: “Armusin sellesse loosse kohe esimesel korral, kui seda kuulasin. Loo meloodia on väga “elus” ja ettearvamatu. Ja koos selle võrratu bändi ja kaunite keelpillidega kõlab see täiesti maagiliselt!”

Clarity Ensemble koondab endas lisaks muusika autorile veel mitmeid hinnatuid eesti muusikuid – koosseisu kuuluvad  Joel Remmel, Ramuel Tafenau, Linda-Anette Verte, Mari-Katrina Suss, Ann Mäekivi ja Andreas Lend.

Vaata ja kuula:

Album “Up North” Spotify: https://spoti.fi/3jOCXHS