EESTI JAZZLIIT

Ilmunud on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktori, jazzpianist Iñaki Sandovali uudisteos

Ilmunud on TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktori, jazzpianist Iñaki Sandovali uudisteos “Estonian Suite: Live in Tallinn”. Tegu on Ibero-Ameerika kultuuri festivali Iberofest raames korraldatud Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas selle aasta 15. märtsil toimunud kontserdi salvestisega CD/DVD-formaadis. 

Teos on saanud inspiratsiooni Eestist, selle inimestest, traditsioonidest, kultuurist, siinse looduse ilust ja maastikest, metsadest, järvedest, jõgedest, siinsest rahust, talvest, üksindusest ja vaikusest. Jazziliku ja improvisatsioonilise teose keel sarnaneb rohkem 20. sajandi klassikalisele ja impressionistlikule muusikale, selles on tunda minimalismi, folgi ja rahvamuusika mõjutusi. Mediteerivalt ja mõtisklevalt mõjuv „Estonian Suite“ kutsub sulgema silmad ja lasta muusikal end viia sisemistele rännakutele.

Pamplonast pärit Iñaki Sandoval (1974) on üks Hispaania juhtivaid jazzpianiste ja -heliloojaid. Ta on omandanud hariduse Berklee Kolledžis ja Las Vegase Nevada Ülikoolis ja omandanud Barcelona Autonoomses ülikoolis doktorikraadi muusikateaduses ja kunstiajaloos. Hetkel resideerib ta Eestis ja töötab TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktorina. Pianistikarjääri jooksul on ta musitseerinud ja salvestanud koos selliste muusikutega nagu Eddie Gomez, Billy Hart, Bob Mintzer, Carles Benavent, Horacio Fumero, Peer Wyboris, David Xirgu, David Mengual, Joan Albert Amargos, Sizao Machado, Greg Badolato ja paljud teised.

Iñaki Sandoval on Steinway ja Roland Electronic Instrumentsi artist. Tema varasemad tähelepanuväärsemad salvestised on Sausolito (2005, koos Horacio Fumero ja Peer Wyborisiga), Usaquén (2008, koos Horacio Fumero ja David Xirguga), Miracielos (2011, koos Eddie Gómezi ja Billy Hartiga) ning Electric Trio Live (2015, koos Carles Benaventi ja Roger Blàviaga, DVD & CD).

Artisti koduleht: www.inakisandoval.com