EESTI JAZZLIIT

Helilooja Aleksandr Žedeljov andis välja oma teise kammermuusika albumi “Identity”

Helilooja ja Vene Teatri muusikaline juht Aleksandr Žedeljov andis välja oma teise kammermuusika albumi. Plaat sai nimeks “Identity”. Aastal 2016 andis Aleksandr välja oma esimese taolise albumi, mis sisaldas teoseid, mis olid kirjutatud autori õpingute ajal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooniosakonnas.

Oma uues töös keskendub autor keelpilliloomingule: kuulajat ootab viis keelpillikvartetti, millest neli on etendusest Idem, mille eest 2018 aastal pälvis Žedeljov auhinna parima teatrimuusika nominatsioonis. Albumi keskseks palaks on “Friendly DNA Genocide”, mis on kirjutatud viiuli ja tšello duole. Antud teose esilinastus toimus 1. mail Balti muusikapäevadel 2021 ja seda esitas Leedu virtuoosduo Twenty Fingers.

 

Albumil kõlab ka kitarri ja oboe duett “The Wind From Spain”, mida esitab Duo Telluur. Ning klaveripala “Uncomfortable Person” Hispaania pianisti Hara Alonso esituses, mis ei läinud esimese albumisse ja mis on pühendatud vene futuristile Aleksei Krutšenõhh. Lisaks põhipaladele on plaadil kaks lisalugu – kooriversioon teosest “Linnu sõna” Igor Kotyukhi luuletustel riikliku meeskoori RAM esituses, ja süntesaatoriversioon kompositsioonist “Feathers of Parting”.

Seekord ilmub album ainult digiplatvormidel, sellistel nagu Spotify, Apple Music ja paljud teised.

 

Visuaalse kujunduse loomise võttis enda kanda tuntud eesti kunstnik Eduard Zenchik. Tema loomingu vormivalik ulatub tuttavast maalikunstist aktsionismini. Zenchik näitab vaatajale oma versiooni võnkumisest modernismijärgsel ajastul, žongleerib kergesti meetoditega, settib trendidesse ja omastab stiile. Kuna “Identity” album ilmub vaid digitaalsel kujul, otsustati kujunduses kasutada kunstniku digimaale.

 

Eriline rõhk helilooja ja kunstniku albumi ühistöös on NFT formaadis tandemina loodud audiovisuaalsel pildil: https://foundation.app/@ZEDART/~/124513?fbclid=IwAR3L1DL7tgNqqkn3gbrmJVfLedKmy8UexV91

Albumit saab kuulata siit: https://bit.ly/3z4OLwt