EESTI JAZZLIIT

Eesti jazzmuusikud andsid menuka kontserdi EFG London Jazz Festivalil

Mainekal London Jazz Festivalil esines viis Eesti jazzbändi – Weekend Guitar Trio, duo Kadri Voorand & Mihkel Mälgand, Erki Pärnoja : Efterglow, Heavy Beauty ja Peedu Kass Momentum. London Jazz Festivali direktor John Cumming kommenteeris esinemisi: “Ma kuulsin neid Tallinnas kaks aastat tagasi. Nad on väga head.” Kontsert toimus Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare projekti “Jazzikingitus Euroopale” raames.

Eesti jazzmuusikud on sel aastal rahvusvahelised festivalid suuremalt ette võtnud ja loodavad sellest tõuget tulevastele võimalustele. See on ühtlasi osa kultuuriprogrammist, mis on pühendatud nii Eesti eesistumisele kui vabariigi sajandale sünnipäevale, vahendas “Aktuaalne kaamera”:

Pühapäevase esimese kontserdi Londonis Barbicani keskuses andis Eesti bändidest Erki Pärnoja Efterglow. “Mängida oli mõnus ja kerge ja publik oli soe ja hea,” nentis Pärnoja.

Järgmisena esinenud Heavy Beautyt võib nimetada lausa Baltikumi bändiks. Leedu muusik Liudas Mockunas ütleb, et festivalil esinemine on eriline võimalus. “Džässmuusik reisib ringi ja teeb muusikat väga erinevates kohtades, see võib olla räpane põrandaalune klubi ja see võib olla filharmoonia kontserdisaal, aga festivalid on parim koht oma töö näitamiseks,” selgitas Mockunas.

Ajal, mil Heavy Beauty on laval, selgitasLondon Jazz Festivali direktor John Cumming, kuidas tema on Eesti muusikani jõudnud: “Nad teevad suurepärast müra. Ma kuulsin neid Tallinnas kaks aastat tagasi. Ja ma tunnen kitarrist Jaaku (Jaak Sooäär) pikemat aega. Nad on väga head. Jaak on väga tähtis inimene, nagu ka Anne Erm Jazzkaarelt ja Helen Sildna festivalilt Tallinn Music Week. Nad on väga olulised kontaktid meie jaoks, sest nad on meid aastate jooksul kutsunud Tallinna eesti muusikat kuulama. Ma olen nii saanud tuttavaks Eesti muusika kogukonna ja selle hingusega. See on olnud viimase 10-12 aasta põnev avastusretk.”

Eesti õhtu lõpetas Peedu Kassi Momentum. Džässmuusikud loodavad, et esinemised rahvusvahelistel festivalidel aitavad üha enam uusi uksi avada, London on eriti eriline paik. “London on maailma naba, selle linna jazzifestival on maailma üks suurimaid ja siin esineda on muidugi ääretult suur privileeg ja au,” märkis muusik Peedu Kass.

Pühapäeva õhtul seisis jazzifestivali lõppkontserdil BBC kontsertorkestri ees dirigent Kristjan Järvi.

London Jazz Festivalil astusid kahel nädalavahetusel Eesti koosseisudest lavale Weekend Guitar Trio, Kadri Voorand & Mihkel Mälgand, Erki Pärnoja : Efterglow, Heavy Beauty ja Peedu Kass Momentum. Eesti Vabariik 100 ja Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise välisprogrammi raames toimunud kontsert tõi kontsertpaika täismaja kohalikku publikut ja mitukümmend välisajakirjanikku.

Fotogalerii leiab Eesti Jazzliidu FB lehelt ja Jazzkaare FB lehelt.

ERR uudise toimetaja: Laur Viirand.