EESTI JAZZLIIT

Eesti Jazzliidu suvekontsert 21. juulil Triigi Filharmoonias

Juba kolmandat suve on Eesti Jazzliidu lavaks Triigi Filharmoonia. Sellel aastal on laval Luksemburi kooslus Pol Belardi Force ja Ajaväli Eestist.

Pol Belardi on helilooja, bassist, vibrafonist, pianist, õpetaja, produtsent ja raadiosaatejuht. Belardi peenelt komponeeritud teosed varieeruvad mõtlikust melanhoolsest meloodiast energiliste eufooriliste paladeni, andes bändiliikmetele võimaluse improviseerida. Pol Belardi’s Force’i neljal muusikul on selgelt eristuv lähenemine ja nad ei pelga kasutada oma muusikalist tausta, tuginedes võrdselt nii klassikalise ja jazzmuusika haridusele kui ka oma eriliselt avatud suhtumisele popp-, rokk-, hip-hop ja elektroonilisse muusikasse. Koosluse helikeel kuulub moodsa džässi valdkonda, kuid ei muutu mõistmiseks kunagi liiga keeruliseks.

Pol Belardi’s Force:

David Fettmann – altsaksofon

Dorian Dumont – klaver

Niels Engel – trummid

Pol Belardi – bass, helilooja

 

„Ajaväli” valmis Eesti Vabariigi 100. juubeliks ning kontserdil võetakse kuulaja kaasa ühele muusikalisele rännakule, mis kujutab Eesti kulgemist läbi saja aasta rõhutades, et paljude keerukate sündmuste taustal on eestlasi alati saatnud ka rõõmutunne. Rõõm elu, päikese, metsa, maa ja armastatute üle, oma keele ning kultuuri ning nüüd juba sajandijagu ka oma riigi üle. Projekt toob Raun Juurikase eestvedamisel fookusesse valiku rõõmu ja soojuse energiaga täidetud eesti heliloojate lugusid läbi aegade, mis näitavad kodumaise muusikakultuui päikeselist poolt.

Ajaväli (Eesti): 

Liisi Koikson – laul

Raun Juurikas – klahvpillid

Andre Maaker – kitarrid

Ara Yaralyan – basskitarr

Martin Petermann – löökpillid

 

Pianist Kirke Karja esitas Pol Belardile mõned küsimused – head lugemist!

  • Sa oled Pol Belardi´s Force´iga varemgi Eestis käinud, mis on sinu senised muljed? 

Me oleme mänginud Tallinn Music Weekil, esinesime Tallinna jazziklubis Philly Joe´s; lisaks olen ühe teise koosseisuga (Ara Sextet) esinenud Kumus Talvejazzil ning pean tõdema, et kiindusin Eestisse esimesest silmapilgust! Tallinn on oma kultuurimaastiku mõttes väga värskendav ja siin on palju võluvaid peidetud saladusi. Eesti inimesed on väga külalislahked ning oma alal väga organiseeritud ning professionaalsed. 

  •  Palun kirjelda muusikat, mida te Triigi Filharmoonias sel korral esitate!

Kõik lood pärinevad meie viimaselt albumilt “Organic Machines”, andsime selle välja 2019. aastal. Kahjuks pole me pandeemia tõttu neid palu eriti esitada saanud, seetõttu on Eesti kontsert meie jaoks väga tore võimalus nendelt lugudelt tolm pealt puhuda ja neile uus kõla anda. 

Meie muusika on kergelt gruuvikas, kompositsioonid koosnevad keerukatest meloodiatest, lõbusatest harmooniatest, sealjuures on mõjutusi minimalismist ning ka oaase improviseerimise ja interaktsiooni jaoks. 

  • Kuidas meeldib sulle ja su bändikaaslastele veeta suve? 

Pärast kontserte ja festivale armastame minna matkama kõikjale Euroopas! Mina olen lisaks ka kirglik kalamees, veedan päris palju aega paadiga järvel.