EESTI JAZZLIIT

Bassi ja vokaali duo TamTam avaldas uue singli

Bassi ja vokaali duo TamTam avaldas biitlitest inspireeritud ja ellujäämisinstinktidest jutustava singli “Woodchuck”.

“Laulu instrumentaalpartii komponeerimisel inspireerusin keerukama pop-laulu põhimõttest. Kuigi see kuulates nõnda kõlada ei pruugi, võtsin algideid mõlgutades malli biitlitest ja teistest tolleaegsetest poppansamblitest, kelle loomingut igavesti ideaalse laulukirjutamise musternäiteks pidada võib,” sõnab duo basskitarrist Karl Tammaru.

“Loo peategelaseks on metsümiseja-nimeline loomake, kes seisab kiskjaga kohtudes silmitsi pealtnäha lihtsa, teisalt väga keerulise valiku ees: kas võidelda, põgeneda või hoopis tarduda? Ka inimlooma otsused on sageli ajendatud ellujäämisinstinktidest ning oma valikute hindamiseks on hea kuvada iseend läbi neutraalse kõrvalseisja vaatevinkli, kelleks antud laulus on näiteks üks lahket nõu andev puu,” räägib laulusõnade kohta TamTam’i laulja Anett Tamm.

Ka armastatud kitarrist ja helilooja Erki Pärnoja kuulas ning mõtiskles “Woodchuck’i” üle: “TamTam duo uus lugu on oma olemuse, iseloomu ja teostuse poolest muusika, mis mind väga kõnetab. See lugu, sarnaselt oktoobris ilmunud debüütsinglile, on värske kõlapildiga huvitav muusika, mis võiks olla pop, võiks olla jazz ja veel palju muud, ent samas on selgelt tajutav, et pole tehtud ühtegi ülearust liigutust või otsust, et oma loomingut mõne žanri raamisesse paigutada – nad on loonud täitsa oma maailma. Tundub, et TamTam ei lase žanrimääratlustel end piirata vaid pigem rikastada. “Woodchuck” on ilus ja omapärane laul ning ma ootan põnevusega, mida see suure saundi ja väikese koosseisuga power-duo järgmiseks meile kuulata kingib.”

“Woodchuck” on basskitarri ja vokaali duo TamTam teine singel 2022. aastal ilmuvalt debüütalbumilt. Loo on salvestanud Martin Petermann, kokkumängu ja lõppviimistluse teostas Liisa Tali.

TamTam ehk Anett Tamm (vokaal) ja Karl Tammaru (bass) on 2019. aastal kokku tulnud minimalistlik indie-jazzi piirimail seiklev duo, mis ammutab inspiratsiooni 70ndate ja 80ndate aastate new wave’ist, progressiivsest- ja etnojazzist. Oktoobris ilmus duo debüütsingel “Lion Cubs” ning 2022. aastal on oodata TamTam’i täispikka albumit. TamTam’i järgmine esinemine toimub 14. detsembril Tallinnas, Chicago 1933 restoran-baaris.

Kuula lugu Spotify’is: https://open.spotify.com/track/07CC0ThoQpIUwjNNHhbJo0?si=3e0316787e54498c