EESTI JAZZLIIT

Äsja ilmunud singel “Gratitude”

“Äsja ilmunud singel “Gratitude” kõneleb imelistest inimestest minu elus, kes on absoluutselt alati olemas ning toetavad, aitavad, inspireerivad, motiveerivad ja õpetavad mind konstantselt, vahel eneselegi teadmata. See on uskumatult hindamatu väärtus ja üks suurimaid kingitusi, mida omada ning ma olen tõsiselt õnnelik ja tänulik selle eest.
Loodan, et “Gratitude” juhatab kuulajagi tänutunde maailma ning annab edasi selle meeldiva emotsiooni, mis ma muusikasse selle luues panin,”

kõneleb Rahel.

“Gratitude” muusika ja seade autor on Rahel Talts. Loo on salvestanud ja miksinud Taani helitehnik Peter Hellesøe, masterdanud Leedu helitehnik Arturas Pugaciauskas. Singli pildi autor on Mingailė Žemaitytė-Meldaikė ning pildi ja teksti kujundas Johanna Ruukholm.
Rahel Talts Ensemble on pianist Rahel Taltsi poolt kokku pandud bänd, mis mängib tema kirjutatud ja arranžeeritud muusikat. Ansambel koosneb neljateistkümnest muusikust, kelle seas on inimesi viiest erinevast riigist (Taani, Poola, Leedu, Tšehhi ning Rahel Eestist).

Rahel Talts Ensemble koosseisu kuuluvad:
Isabella Østenby (DK) – pikoloflööt Monica Vejgaard (DK)- flööt
Wojtek Morelowski (PL) – trompet
Donatas Petreikis (LT) – saxofon, vokaal
Ida Frederike Vermehren (DK) – vokaal
Kristýna Duchoňová (CZ) – l viiul
Emilia Blaszczyk (PL) – ll viiul
Daniel Mortensen (DK) – vioola
Asger Agerskov Buur (DK) – tšello
Jacob Djursaa (DK) – kitarr
Mariusz Praśniewski (PL) – kontrabass
Kasper Grøn (DK) – perkussioon
Jesper Lørup Christensen (DK) – trummid
Rahel Talts (EE) – klahvpillid

Koosseis sai alguse 2020 aasta sügisel Taanis, kus Rahel ka praegu neljandat aastat jazz-klaverit ja kompositsiooni õpib ning tegutseb.
Rahel Talts Ensemble muusikat iseloomustavad modernsepop-jazzi elemendid, nagu näiteks meeldejäävad, tugevad meloodiad, erinevad rütmilised kihid ja kõlapildid ning põnevad arranžeeringud. Lood on algusest lõpuni läbimõeldud ja komponeeritud, kuid suur ja tähtis osa on ka improvisatsioonil ja muusikalisel vabadusel.

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]