EESTI JAZZLIIT

Robert Jürjendal

 

„Having written for strings, harpsichord, brass and choir, Jurjendal clearly has a broad sonic outlook and his subtle evocations of a sound world beyond the guitar are mightily impressive.”
– Kevin Le Gendre (Jazzwise)

Robert Jürjendal on kitarrist ja helilooja. Jazzmuusikas võlub teda uusi võimalusi pakkuv koosmäng teiste suurepäraste muusikutega ning improvisatsioonilise muusika lõputud võimalused. Robert Jürjendal loetleb oma inspiratsiooniallikatena üles muusikaelamuse, millest saab loomisenergiat pikaks ajaks, tellimustööna valminud kauaoodatud uus kitarr, Eestimaa loodus ning inimhääl oma tohutute võimalustega. Tema eeskujud on Mark Wingfield, Kevin Kastning ja Robert Fripp.

Robert Jürjendal on andnud välja nii soolo- kui ka duona valminud albumeid:
Robert Jürjendal „Rõõmu allikas“ / „Source of Joy“ 2013 (iapetus Media)
Robert Jürjendal „Valguse palsam“ / „Balm of Light“ 2015 (iapetus Media)
Robert Jürjendal & Andrus Lillepea „Lihtminevik“ / „Simple Past“ 2016 (Strangiato Records, iapetus Media)

Nimekamatest esinemisest saab välja tuua Punkt Festivali Norras,
Marciac Jazz Festivali Prantsismaal ja Novosibirsk Guitar Festivali Venemaal Weekend Guitar Trioga. Soolokavaga on Jürjendal üles astunud ka Esztercom Guitar Festivalil.

2016. aastal pärjati Robert Jürjendal Eesti Rahvusringhäälingu aasta muusiku tiitliga.

Muusikalise hariduse on ta saanud aastatel 1981-1985 Georg Otsa nimelisest Tallinna Muusikakoolist, ennast pidevalt täiendanud aastatel 1992-1997 R. Fripp Guitar Craft Courses nimelisel mainekal kitarrikursusel ning 2013. aastal sai Robert Jürjendal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias magistrikraadi haridusteaduses.