EESTI JAZZLIIT

Rita Ray

 

„Mind võlub muusika, mis on esitatud hingega. Südamest, siiralt ja soojalt, olenemata žanrist.“
-Rita Ray

Laulja Rita Ray on Eesti esimene tõeline sinisilmse souli viljeleja. Põlvas kümme aastat koorilauluga tegelenud, pealinna elus karastunud ja jazziõpingutes tugisambaid kindlustanud vokalist, klahvimängija ja helilooja debüütalbum „Old Love Will Rust“ on 8-looline rännak souli ja klassikalise r’n’b radadel, aga paneb ühe särava 70ndatele truu diskomaiusega ka puusa õõtsuma. Tõeliselt haarab Rita Ray kuulaja endasse oma live-kontsertidel, kus särab tema hingestatud jõuline vokaal, meeldejäävad meloodiad ja tantsulisus.
Kuna Rita Ray on eelkõige laulja, ta ka kuulab väga palju lauljaid. Tema lemmikud on Donny Hathaway, Aretha Franklin, Bill Withers ja Chaka Khan.

Rita Ray on avaldanud oma debüütalbumi:
Rita Ray „Old Love Will Rust“ 2019
Vaiko Eplik on öelnud, et tegu on „parima kodumaise souliplaadiga läbi aegade“.

Rita Ray debüütalbum tõi talle ka neli nominatsiooni 2020. aasta Eesti Muusikaauhindadel: aasta popartisti, aasta debüütalbumi, aasta naisartisti ja aasta albumi kategoorias.

Olulisemad esinemised on Rita Rayl aset leidnud Tudengijazzil, Jazzkaarel ja Juu Jääb festivalil.

Rita Ray on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz laulu erialal ning hetkel omandab ta kraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzlaulu erialal Kadri Voorandi juhendamisel.