EESTI JAZZLIIT

Nikita Korzoun

 

„If there is one young musician from Estonia that I see making an important contribution to the art form of jazz today, it is Mr. Nikita Korzoun.“
-Holger Marjamaa

Saksofonist Nikita Korzoun unistas muusikukarjäärist juba lastemuusikakoolis. Jazzmuusika on talle alati meeldinud ning praegu ei suuda ta selleta oma elu enam ette kujutada. Nikita üritab oma mänguga tagasi tuua traditsioonilist jazzi, aga lisada kindlasti ka tänapäevaseid teadmisi ja oskusi. Vaatamata noorele vanusele on tema tee ristunud juba paljude erinevate muusikute ja koosseisudega. Eranditult kõik inimesed, kellega Nikita on esinenud või koostööd teinud, kuuluvad tipptegijate hulka. Praegu on ta TalTech BigBandi liige ning ta mängib koosseisus Quintet With No Name. Oma eeskujudeks peab Nikita välismaa artistidest Kenny Garrettit, Michael Breckerit ja Joshua Redmani. Eesti artistidest inspireerivad teda kõige enam Aleksander Paal ja Holger Marjamaa.

Nikita Korzouni nimekamad esinemised on olnud 2017. aastal rahvusvahelisel festivalil Moskva Tervitab Sõpru oma jazzkvartetiga The Freeloaders ning 2019. aastal festivalil Jazz Across Borders Andres Alaru Quintetiga (Nüüd Quintet With No Name).

Nikita võitis 2018. aasta Round Table stipendiumikonkursil esimese koha.

Nikita Korzoun on õppinud 2011.–2018. aastal Lasnamäe muusikakoolis ning alates 2018. aastast õpib ta Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikoolis.