EESTI JAZZLIIT

Nikita Korzoun

 

If there is one young musician from Estonia that I see making an important contribution to the art form of jazz today, it is Mr. Nikita Korzoun.
– Holger Marjamaa (klaverimängija ja helilooja)

Nikita Korzoun on juba aastaid paistnud silma erakordse põhjalikkuse ja töökusega, millele suudab konkurentsi pakkuda ainult tema armastus jazzitraditsiooni vastu! Selle tõestuseks olgu kasvõi Philly Joe’s MVP auhind saksofoni kategoorias!
– Reigo Ahven (Muusik/ Philly Joe’s asutaja/ Fairmus CEO)

Nikita Korzoun on üks põnevamaid noorema põlvkonna muusikuid meie džässi elus, kes hoiab au sees džässitraditsiooni. Džäss on tema kutsumus ja tuleb vaid suure huviga jälgida, kuidas tema muusikuelu edasi kulgeb.
-Ivo Heinloo (Jazzikriitik Klassikaraadio)

Beautiful alto sound!

-Dave Liebman (Saksofonist/ Professor/ Sibeliuse Akadeemia Audoktor)

Saksofonist ja helilooja Nikita Korzoun tundis alati huvi jazzi vastu. Nikita üritab oma mänguga tagasi tuua traditsioonilist jazzi ning lisada kindlasti ka tänapäevaseid teadmisi, oskusi ja helivärve. Artistidest inspireerivad teda kõige enam Cannonball Adderley, Kurt Rosenwinkel, Kenny Garrett, Michael Brecker ja McCoy Tyner. Nikita on esinenud erinevatel festivalidel mille hulgas on rahvusvaheline festival Visioon, Tudengijazz, Jazz Time, Jazzkaar, Jazz Across Borders ja teised. Lisaks sellele aastal 2018 võitis ta Round Table konkurss-kontserti. Aastal 2021 tegi Nikita enda nimelise koosseisuga debüüti Baltimaade suuremal jazzifestivalil Jazzkaar. Samal aastal saavutas Uno Naissoo nimelisel konkurssil koosseisuga Mäekalle – Korzoun Duo teise koha. Aastal 2023 saavutas ta samal konkurssil enda kompositsiooniga “Apfelsoda” kolmanda koha ning samal aastal oli ta nomineeritud Eesti Jazziauhindadele kategoorias Noor Jazztalent. Tema loomingut saab kuulda tema debüütalbumil “Count To Three”.

Aastal 2023 Nikita osales IASJ konverentsil (International Association of Schools of Jazz) Dave Liebmani eestvedamisel. Seal ta täiendas oma oskusi ja teadmisi mängides ja õppides koos andekamate muusikutega ümber maailma. Ta on õppinud ja mänginud koos Dave Liebmani, Jukkis Uotila, Aaron Goldbergi, Anders Jormini, Tim Hagansi ja paljude teistega. Nikita on lõpetanud aumärgiga Georg Otsa Nimelise Tallinna Muusikakooli jazz saksofoni erialal ning on õppinud ka Soome mainekamas muusika kõrgõppeasutuses Sibeliuse Akadeemias. Praegu õppib Nikita jazz saksofoni Eesti Muusika – ja Teatriakadeemias Aleksander Paali käe all. Hetkel Nikita veab ja osaleb päris mitmetes projektides: Straight ahead jazzile ning enda originaal loomingule orienteerutud Nikita Korzoun Trio, Nikita Korzoun Kvartett, Nikita Korzoun ja Kalev Karlson Duo, Fusion muusikale orienteerutud M-Group.

Nikita on teinud koostööd paljude nii Eesti kui ka välismaa jazzmaastiku tipptegijatega. Nende hulgas on Holger Marjamaa, Aleksander Paal, Joakim Milder, Aarni Häkkinen, Siim Aimla, Ara Yaralyan, Janno Trump, Ramuel Tafenau, Raul Sööt, Sofia Rubina, Jason Hunter, Susanna Aleksandra Veldi, Tõnu Naissoo ja teised. Lisaks sellele Nikita on esinenud nii solistina kui ka sektsioonimängijana selliste suuremate koosseisudega nagu New Wind Jazz Orchestra, Estonian Dream Big Band, North Star Big Band, Tallinna Politsei Big Band, International Youth Big Band. Välismaalastest on Nikita koos musitseerinud selliste tipptegijatega nagu Jussi Lehtonen, Lee Pearson II, Benny Bennack III, Joe Peri, Jukkis Uotila, Raoul Björkenheim, Jussi Lehtonen, Aaron Goldberg, Corcoran Holt, Vernell Brown Jr, Ronald Bruner Jr, Tom van der Zaal, Daan Kleijn, Charlie Porter ja teised.