EESTI JAZZLIIT

Miina Adermann

„Tahan anda oma panuse Eesti jazzi edendamisse ja seal sees ka ise nii artisti kui kuulajana sellest kõigest osa saada.”

– Miina Adermann

Miina Adermann on pianist ja laulja, keda inspireerivad eelkõige teised muusikud ning võimalus segada erinevaid, ka täiesti vastandlikke muusikastiile. Oma suurimateks eeskujudeks peab ta näiteks järgmisi muusikuid ja kollektiive: Knower, Tigran Hamasyan, Kadri Voorand, Snarky Puppy, Vulfpeck, Cory Henry, David Bowie, Tatran jpt.

Kõige enam paelub Adermanni see, kui muusika arvelt ei ole tehtud kompromisse; kui muusikat ei kirjutata nii, et seda lihtne esitada oleks, vaid interpreet peab tõusma muusikaliste ideede tasemele.

Miina Adermann mängib klahvpille ja laulab koosseisus Neon Fir, millega on esinetud Tudengijazzil, Kullaaugu festivalil ja Trad.Fest!-il. Neon Fir pälvis 2021. aastal Uno Naissoo nimelisel loomingu- ja interpretatsiooni konkursil esimese preemia looga nimega „In The Meantime”. Lisaks eelnevale on Miina akordionist folk-ansamblis Vagabund ja klaverimängija Eesti vanimas tegutsevas bigbandis Mickey´s.

Miina alustas muusikuteed ETV Tütarlastekooris Aarne Saluveeri juhendamisel, kellega on esinetud kümnetes kontserdisaalides ja festivalidel üle maailma. Miina on õppinud nii klassikalist kui ka pop-jazz akordionit, lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz klaveri erialal ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rütmimuusika pedagoogika erialal. Miina töötab muusikaõpetajana Tallinna Euroopa Koolis, annab klaveri- ja akordionitunde ning on juhendaja Eesti Laste ETNO laagris.