EESTI JAZZLIIT

Liina Saar

 

„Jazz on mäng ja vabadus. Muusikutest inspireerivad mind kirglikud inimesed. Inspiratsioon võib tulla igalt poolt, selleks peab olema vaikust ja oskama keskenduda ning kuulata…“
– Liina Saar

Kauni tämbriga laulja ja laulukirjutaja Liina Saar on tuttav peamiselt jazzipublikule. Liina Saar on kaasa teinud paljudes originaalloomingut esitavates ansamblites, neist tuntumad MiaMee, Verbarium, Ajavares ja Elletuse, lisaks sellele osalenud mitmes lühiajalisemas ettevõtmises. Ta on kirjutanud muusikat tantsulavastustele, arranžeerinud nii eesti kui maailma jazziklassikat ansamblile ja osalenud mitmes vaba improvisatsiooni projektis. Aeg-ajalt teeb Saar laulukirjutajana kõrvalepõikeid ka popmuusika radadele.

Liina Saare loomingut leiab nii autoriplaadilt kui ka eri kollektiivide salvestistelt:
Ajavares „Ulmama“ 2009
Ajavares „Kaks maailma“ 2011
MiaMee „Some Other me“ 2014
Verbarium „Vana Tarkus“ 2015
Elletuse „Ilu sõitis jõge pidi“ 2017
Sid Hille Trio feat. Liina Saar „The Wannsee punk“ 2018
Ivi Rausi, Liina Saar & Helin-Mari Arder „Aitäh, Valter Ojakäär!“ 2018
Liina Saar „Õhtulaulud“ 2019

Mitmetes ansamblites kaasa löönud lauljatar andis esmakordselt enda nime alt albumi välja 2019. aasta kevadel, kui ilmus tema autoriplaat „Õhtulaulud“ („Õhtulaulud“ on eneses selguseni settinud artisti ja laulukirjutaja klaar minapilt” – Maian Kärmas, ERR Kultuuriportaal).

Ta on lõpetanud Stockholmi Kuningliku Muusikaakadeemia ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning lisaks täiendanud ennast Göteborgi Muusikaakadeemias. Lisaks aktiivsele muusikuelule on Liina hääleseade lektor Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.