EESTI JAZZLIIT

Liina Saar

Jazz on mäng ja vabadus. Muusikutest inspireerivad mind kirglikud inimesed. Inspiratsioon võib tulla igalt poolt, selleks peab olema vaikust ja oskama keskenduda ning kuulata…
– Liina Saar

Kauni tämbriga laulja ja laulukirjutaja Liina Saar on tuttav peamiselt jazzipublikule. Ta on lõpetanud Stockholmi Kuningliku Muusikaakadeemia ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning lisaks täiendanud ennast Göteborgi Muusikaakadeemias.

Liina Saar on kaasa teinud paljudes originaalloomingut esitavates ansamblites, neist tuntumad MiaMee, Verbarium, Ajavares ja Elletuse, lisaks sellele osalenud mitmetes lühiajalisemates projektides. Ta on kirjutanud muusikat tantsulavastustele, arranžeerinud nii eesti kui maailma jazziklassikat ansamblile (2018 album “Aitäh, Valter Ojakäär) ja osalenud mitmetes vabaimprovisatsiooni projektides (2018, Sid Hille Trio feat. Liina Saar album “The Wannsee punk”). Aegajalt teeb Saar laulukirjutajana kõrvalepõikeid ka popmuusika radadele.

Mitmetes ansamblites kaasa löönud lauljatar andis esmakordselt enda nime alt albumi välja 2019. aasta kevadel, kui ilmus autoriplaat “Õhtulaulud” („”Õhtulaulud” on eneses selguseni settinud artisti ja laulukirjutaja klaar minapilt” – Maian Kärmas). Lisaks aktiivsele muusikuelule on Liina hääleseade lektor Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.

Salvestised:

Ajavares “Ulmama” 2009,
Ajavares “Kaks maailma” 2011,
MiaMee “Some Other me” 2014,
Verbarium “Vana Tarkus” 2015,
Elletuse “Ilu sõitis jõge pidi” 2017
Sid Hille Trio feat. Liina Saar “The Wannsee punk” 2018,
“Aitäh, Valter Ojakäär” 2018,
Liina Saar “Õhtulaulud” 2019

X