EESTI JAZZLIIT

Laura Põldvere

 

Laura armastab hullumeelse hooga kihutada vabaimprovisatsiooni juurest jazzimaailma ning popmuusikast koolituste andmiseni suurkonverentsidel. Ta on täiendanud oma teadmisi jazzi vallas nii Bostoni Berklee Muusikakolledžis, Freiburgi Jazz & Rock Schule’is ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Enda magistriõpingud tegi ta EMTAs kaasaegse improvisatsiooni erialal professorite Anne-Liis Polli ja Anto Petti käe all.

Paralleelselt õpingutele osales ta aktiivselt rahvusvahelistel workshop’idel Soomes, Saksamaal, Šveitsis, Prantsusmaal ja Soomes ning võttis osa erinevatest vokaalkonkurssidest. Tema enda jaoks on üks olulisemaid võitusid Riga Jazz Stage’i Raimonds Paulsi eriauhind, kus ta ühendas vabaimprovisatsiooni jazzistandarditega ning võlus publiku enda looperitehnika ja improakordioni mänguga.

Ta on välja andnud 7 albumit – kolm jazzi žanris. LP ‘Memories of Tomorrow’ ilmus Jaapani turul ning materjal salvestati koos Tõnu Naissoo trioga. Improvisatsioonilise koosseisuga Carrot Lights ilmus album 2014. aasta oktoobris ning sellega seoses tuuritati usinalt mööda Euroopat. Kõige hiljutisem jazzplaat ilmus 2015. aastal ning tegemist oli duoprojektiga koos Joel Remmeliga.

Hetkel on ta esinemas aktiivselt Raivo Tafenau kvartetiga ning tegemas eriprojekte W ehk Villu Veskiga alternatiiv-klubimuusika maastikul. Vabaimprovisatsiooni poole pealt on ta pidevalt nö. lennus ja astub üles väga erinevate kollektiividega: Han Bennink, Theo Bleckmann, Sid Hille, DI (Ivi Rausiga).

Laura ilmus Eesti muusikamaastikule kuulajate jaoks aastal 2005 võites Skyplus’i poolt korraldatud lauluvõistluse, mille tulemusel paisati ta kohalikku Eurovisiooni karusselli. Sama aasta Eesti Eurovisiooni finaalis ta jäi II kohale enda soololooga Moonwalk ning võitis kohaliku finaali koosseisuga Suntribe. Eestit mindi esindama Kiievisse, kuhu Laura sattus uuesti 2017. aastal Eesti Laulu finaalivõiduga koos Koit Toomega.

Laura on välja andnud neli popalbumit ning on viimase 15 aasta Eesti kõige mängitum popartist. Aastal 2008 pärjati ta parima naisartisti auhinnaga Eesti Muusikaauhindadel.

Lisaks muusikale on ta juhtimas Eesti Jazzliitu ning andmas koolitusi Studio Lingua Personaliarenduse Agentuuri alt improvisatsiooni vallas Eesti tippettevõtetele.