EESTI JAZZLIIT

Kristjan Rudanovski

 

 

„Kristjan oli viiulil klass omaette – ei mingit põlveväristamist ega kõhklust oma ala tippudega lava jagades. Uhke elamus!“

-Viljandi kitarrifestival 2019

Kristjan Rudanovski on viiuldaja, kelle jaoks on muusika alati olnud loomulik osa elust. Ta valdab vabalt nii klassikalist kui ka improvisatsioonilist jazzi ning pärast lugematuid muusikaprojekte mängib ta praegu mustlasjazz-keelpillikvartetis Titoks.

Kristjan Rudanovski alustas muusikuteed juba varases nooruses Tartus, kui improvisatsioonilist muusikat ja jazzi tutvustas talle tema isa. Esimene jazzmuusika auhind tuli festivalil Tartu Jazz, kui ta oli vaid 12-aastane. Sellest ajast peale on ta olnud silmapaistev talent, kes on pälvinud ka arvustajate tähelepanu: „Nii ennastunustavat, tehnilist ja kaasakiskuvat jazzviiuldamist pole meie lavadel kuulnud väga ammu.“ (2014, festivalil IDeeJazz).

Kristjani mängustiili ja muusikat on tugevalt mõjutanud Joe Pass, Charlie Parker ja jazzviiuldaja Stéphane Grappelli. Kristjan on öelnud oma lemmikartisti Joe Passi muusika kohta: „Joe Passi unustamatu meloodiline liin, akordilised liikumised ja leidlikkus on midagi, mida olen üritanud tänase päevani viiuli peal matkida.“

Esinemised Titoksiga on viinud Kristjani Euroopa tuurile 11+ kontserdiga Belgias, Prantsusmaal, Saksamaal, Luksemburgis ja Suurbritannias. Titoks kvartett on alates 2016. aastast olnud oodatud külaline paljudes Eesti kontserdisaalides ja mitmetel festivalidel.