EESTI JAZZLIIT

Kristen Kütner

 

„Usun, et jazz on muusikamaailmas alati olnud edasiviiv jõud, mille tõttu on sündinud palju ilusaid uusi žanre ja stiile.“
-Kristen Kütner

Kristen Kütner on kitarrist, kes ennast ühe kindla stiili külge ei liimi.
Ta on koostööd teinud paljude artistidega nagu Rita Ray, Johannes Laas, Liis Lutsoja, Riho Sibul, Valter Soosalu, Erki-Sven Tüür, Ameerika kitarrist Cory Wong ja Rootsi trummar Ikiz. Mitmega neist tegutseb ta ühiselt ka praegu.
Kristenit inspireerivad paljud erinevad muusikažanrid ja kitarrimängu stiilid ning ta usub, et kõigest on midagi kasulikku õppida. Kõige kodusemalt tunneb ta end praegu jazz-rock’is, funk’is ja soulis.
Kristeni eeskujud on Kaidi Tatham, John McLaughlin, Mark Lettieri, George Benson, Miles Davis, Ben Eunson ja paljud teised. Jazz võlub teda oma mitmekesisuse ja vabadusega. Jazzil on oma kindel baas või alge, kuid ta usub, et jazz on pidevas muutuses ning sõltub enamasti ühiskonna status quo’st. Teisisõnu peegeldab jazz inimeste muresid, soove ja unistusi.

Kristen Kütneri looming on jõudnud mitme koosseisu helikandjatele:
Lexsoul Dancemachine „Deus Lex Machina“ 2015
Fusion II „Ours“ 2016 (singel)
Lexsoul Dancemachine „Sunny Holiday in Lexico“ 2017
Põhja Konn „Põhja Konn“ 2017
Põhja Konn „InSpereeritud Tüürist. Hetk.“ 2019
Rita Ray „Old Love Will Rust“ 2019
Lexsoul Dancemachine „Lexplosion II“ 2020

Põhja Konn teenis 2019. aastal Eesti Muusikaauhindadel aasta ansambli tiitli.

Olulisemateks peab ta ülesastumisi festivalidel Pori Jazz, Jazzkaar, Viljandi Kitarrifestival, Sõru Jazz, Tudengijazz, Intsikurmu, Imagina Funk Festival Hispaanias ja Funky Elephant Soomes. Esinemised hõlmavad nii Lexsoul Dancemachine’i, Rita Rayd, Siro Faxi kui Johannes Laas 5tetti.

Suurema osa elust on Kristen õppinud muusikat iseseisvalt. Kitarrimänguga alustas ta 7-aastaselt. Praegu õpib Kristen teist aastat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzkitarri erialal.