EESTI JAZZLIIT

Kaarel Liiv

 

„Muusikakriitika ja -kriitikud on täiesti vale lähenemine. Muusikat ei saa ega tohiks kritiseerida, sest muusika ei ole kunagi süüdi kui teda halvasti esitatakse.”
-Kaarel Liiv

Kaarel Liiv on basskitarrist. Jazzmuusika juures võlub teda vabadus ning inspiratsiooni ammutab Kaarel Liiv elust enesest. Kui tal ennast iseloomustada paluda, toob ta välja, et Toomas Rull on ütelnud, et ta on täpne. Senise pillimehekarjääri jooksul on tal õnnestunud koos musitseerida paljude Eesti muusikutega, kes kõik on olnud omal moel inspireerivad ja õpetlikud. Ükski kogemus ei jookse mööda külge maha – ole ainult mees ja õpi. Kõigil on midagi pakkuda. Oma eeskujudeks nimetab Kaarel Liiv laiast maailmast Victor Wootenit ja Jaco Pastoriust ning Eestis oma kolleege-õpetajaid Raul Vaiglat, Mihkel Mälgandit, Henno Kelpi, Toomas Rulli ja Jürmo Eesperet.

Kaarel Liiv on andnud välja ka sooloplaadi:
Kaarel Liiv „I’ll Be Bach“ 2015

Nimekamatest esinemistest saab välja tuua lugematul hulgal Jazzkaare esinemisi ning ülesastumised Ryo Kawasaki Level 8 bändi koosseisus Tokyos Cotton Clubis ja Londonis Ronnie Scott’sis.

Kaarel Liiv õppis aastatel 2003 – 2009 Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning 2006 – 2007 Helsinki Pop & Jazz Konservatooriumis.