EESTI JAZZLIIT

Joel Remmel

Jazzi puhul võlub mind kontrollitud vabadus muusika esitamisel ja lennukus, mida võib ühisel musitseerimisel saavutada. Toimiv gruuv teeb alati tuju paremaks ning edasiviiv sving on lihtsalt vastupandamatult kaasahaarav.
– Joel Remmel

Joel Remmel on hinnatud ansamblipartner ja eestvedaja arvukates aktiivsetes kollektiivides, mille tegevus ulatub Eestist piiri taha. Üle kümne aasta aktiivselt Eesti jazzielus kaasa löönud Joeli hinnatakse tema avatud muusikalise mõtlemise ja paindliku loomuse tõttu. Ansamblis otsib ta pianistina alatasa just seda õiget kohta, kuhu sobituda. Joeli andunud mängus puudub tõestamisvajadus, tema küps ja väljapeetud helikeel võib vajadusel ka teravaid nurki ja ootamatuid sähvatusi esile tuua. Tal jagub nii kogemust kui värskust üha uute koostööprojektide ellukutsumiseks ja neis osalemiseks.
Joel Remmeli põhitähelepanu keskendub järjepidevale tööle omanimelise trioga. Peamiselt Joeli loomingut esitava kollektiivi senine pagas on talletatud neljale stuudioalbumile:

Joel Remmel Trio „Lumekristall” 2012
Joel Remmel Trio „More Than Fishermen” 2014
Joel Remmel Trio „Some Things Never Change” 2016
Joel Remmel Trio „Sharp” 2019

Nimekamad esinemised on viinud lisaks Euroopa riikidele ka Venemaale, Türgisse, Hiinasse ja USAsse. European Jazz Orchestra koosseisus on Joel Remmel osalenud ringreisidel 2013. ja 2014. aastal.
2011. aastal tunnustati Joel Remmelit Noore Jazzitalendi auhinnaga.

Joel Remmel on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (2009-2014) ning Göteborgi Muusika- ja Draama Akadeemias (2011-2012). Ta töötab õpetajana Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis alates 2014. aastast ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias alates 2015. aastast.

Eeskujud: Kui piirduda pianistidega, siis Herbie Hancock, Bill Evans, Brad Mehldau.

X