EESTI JAZZLIIT

Ingrid Rabi

 

„Muusikat kirjutades inspireerib elu ise – vahel piisab tähendusrikkast tsitaadist, raamatust või sügavast vestlusest. Või siis hoopis kummitama jäänud akordijärgnevusest. Muusikat mängides on suureks innustuseks ansambliliikmete sisemine põlemine. Kõige ilusamad on aga need hetked, kui hommikul paberile seatud noodiread õhtuses proovis juba oma elu elama hakkavad.”

– Ingrid Rabi

Ingrid Rabi on noor muusik ja helilooja, kes on laulmisega tegelenud kogu elu. Muusikat õppima ajendas teda üle 10 aasta ETV Tütarlastekooris laulmine, kuid tõsisem muusikutee sai alguse Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Lisaks on Ingrid lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja täiendanud end Jāzeps Vītolsi nimelises Läti Muusikaakadeemias Inga Bērziņa käe all jazzlaulu õppides.

Ingrid peabki end eelkõige jazzmuusikuks ja Jazzliidu liikmeks olemine annab sellele ta enda sõnul tähendust juurde. Peale omanimelise kvinteti laulab Ingrid ka vokaalansamblis Viljandi Vox ning jazztrios nimega Kuma. Ingrid Rabi kvinteti helikeelt võib iseloomustada järgnevate sõnadega: aus, värvikas, eluline, kaval, mänguline ja unistav. Selles on paras annus jazzmuusikale omast, veidi poppi ja mahedat souli. Kõige olulisemaks peab Ingrid oma loomingu juures seda, et see oleks köitev, pigem etteaimamatu kui etteaimatav ning kannaks endas ka mõtet. Eeskujudena soovib ta välja tuua kodumaiseid andekaid muusikud ja heliloojaid nagu Kadri Voorand, Liina Saar, Jana Kütt, Liisi Koikson, Susanna Aleksandra Veldi ja Anna Pärnoja.

Märtsis 2021 avaldas Ingrid pop- ja jazzmuusika piiridega mängiva laulu „Vaikus“, mis on esimene lugu tema käesoleval aastal välja tulevalt debüütalbumilt. Kogumikul on muusika, mis peaks kõnetama kõiki kuulajaid, kuna puudutab üldinimlikke teemasid nagu armastus ning inimeseks olemise ilu ja valu. Lisaks läbimõeldud tekstidele leidub seal ka mõtestatud improvisatsioone, mis pakuvad interpreetidele lisavõimalusi loomingulisuseks ja inspiratsiooniks. Ingrid hindab kõrgelt eesti keele ilu ning seetõttu on kogu ta esikplaat emakeelne.