EESTI JAZZLIIT

Andres Alaru

 

„Jazzmuusikas usun traditsiooni ning otsin ühist hingamist, mille tulemusel loodan alati leida ülimat svingi, mis ongi see miski, mis manab naeru suule ja sära silmadesse.“
-Andres Alaru

Andres Alaru on instrumentalist, kelle pillid on kontrabass, basskitarr ja klaver. Tema esimene kontrabassi õpetaja Taavo Remmel on teda nimetanud veenvaks muusikuks. Alaru peamised mõjutajad on Dave Holland, Ray Brown, Christian Mcbride ja Oscar Pettiford. Rohkelt annavad talle inspiratsiooni ka Scott La Faro, Oscar Peterson, Bud Powell, Barry Harris, Wynton Kelly, Red Garland, Paul Chambers, Charlie Haden, George Mraz, Slam Stewart, Thelonious Monk, Clare Fisher ja paljud teised.

Andres Alaru on andnud välja ka oma debüütalbumi:
Andres Alaru „Cookin’ With The Cats“ 2018

„Cookin’ With The Cats“ oli aastal 2019 Raadio Tallinna juulikuu plaat, kus on tema loomingut kirjeldatud nii: „Klassikalise hoiakuga koostatud „Cookin’ With The Cats“ toetub kahe jalaga kindlalt maa peale ja annab igasuguse keerutamise ja trikitamiseta kätte heatujulise ja eluterve intrumentaaljazzi essentsi.“

Ta on esinenud Eestis, Hollandis, Kreekas, Soomes, Lätis ja Venemaal. Nimekamad artistid, kellega koos Alaru on üles astunud, on näiteks Juraj Stanik, Eric Ineke, Davide Logiri, Charis Ioannou, Robert Rook ja mitmed teised.

Aastatel 2005 – 2010 õppis Andres Alaru Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ja 2012 – 2017 Haagi Kuninglikus Konservatooriumis. 2018. aastal töötas ta Korful Joonia Ülikoolis kontrabassi õpetajana. Hetkel õpetab Alaru Tallinna Kopli Noortemajas, huvikoolis Meero Muusik ja Tartu Rahvaülikoolis basskitarri, jazzklaverit ja kontrabassi.