EESTI JAZZLIIT

Allan Järve

 

„Jazzi puhul võlub mind spontaansus ning ausus.“
-Allan Järve

Trompetimängija Allan Järve tegutseb aktiivselt nii jazz- kui ka pop- ja rokkmuusika valdkonnas. Ta on koostööd teinud paljude Eesti artistidega ning ta on lava jaganud ka rahvusvaheliste artistidega nagu Bob Mintzer, James Morrison, Lizz Wright, Shayna Steele ja paljud teised. Lisaks kontserttegevusele on ta mänginud ka mitmetel plaatidel, salvestustel ja telesaadetes. Koosseisud, milles Allan on olnud tegev või on siiani, on Estonian Dream Big Band, JT Conception, New Wind Jazz Orchestra, Karl-Erik Taukar Big Band, Allan Järve kvintett, Raul Sööt Deeper Sound, Toomas Rull kvintett, Ramuel Tafenau kvintett, The Swinging Sisters, Jazz Legacy Lab, Tiit Kalluste Quintet, Lauri Kadalipp Social Jazz, Trikster, Susanna Aleksandra kvintett, Matthew Hyde kvintett, Pae Kollektiiv, El Sexteto, Angus, InGeneral ja paljud teised. Ta on osalenud ka erinevates ühekordsetes projektides, tele- ja stuudiosalvestustes.

Allani koostöö eri kollektiividega on viinud ka arvukate helisalvestisteni:
Pae Kollektiiv „Pae Kollektiiv“ 2014
Angus „Angus“ 2014
Raul Sööt Deeper Sound „Know“ 2015
Laura Junson & The Jeth „Laura Junson & The Jeth“ 2015
Susanna Aleksandra „Miracles“ 2015
Laura & Joel Remmel „No Moon At All“ 2015
Trump Conception „One“ 2016
Toomas Rull „Quotes“ 2016
Trump Conception „Wait For It“ 2017
Matthew Hyde Quintet „Nordic Blues“ 2017
Lauri Kadalipp Social Jazz „Feels Just Right“ 2018
Tiit Kalluste „Midnight Sun“ 2019
The Swinging Sisters „Õnnele vastu“ 2019
Ramuel Tafenau „Gather around“ 2019
Lauri Kadalipp Social Jazz „Live at Põhjala Factory“ 2019 (digi EP)

Allan Järve on esinenud lisaks kodumaale ka välismaa festivalidel – 2017. aastal esindas ta Eestit kahes rahvusvahelises bigbändis nii Hiinas kui ka Prantsusmaal.

Ta on omandanud rakendusliku kõrghariduse jazzmuusikas Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ning magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Allan on end vahetusõpilasena täiendanud Helsingis Metropolia Ametikõrgkoolis Tero Saarti juhendamisel. Ta töötab Kuusalu Kunstide Koolis trompetiõpetajana.