EESTI JAZZLIIT

Aleksandra Kremenetski

 

„Jazzmuusika ja üldse muusika juures võlub oskus olla hetkes, olla vaba, ehitada üles nii ennast kui teisi. Samuti võimalus luua midagi uut – arvan, et see on meile Looja poolt antud.“
-Aleksandra Kremenetski

Aleksandra Kremenetski on löökpillimängija ja helilooja. Ta armastab muusikat ja selles peituvat tasakaalu. Trummide ja löökpillide puhul pakub talle põnevust dünaamika, groove, põnevad rütmid, kõlavärvid ja meloodilised fraasid. Vibrafoni ja heliloomingu puhul ka harmoonia. Aleksandra usub, et trummid saavad kõlada hästi igas ruumis ja väga erinevates kooslustes – oleneb, kuidas oma oskust ja kõrvu kasutada. Ta armastab akustilisi pille, aga huviorbiidil on ka elektrooniline maailm, täpsemalt nende kahe maailma süntees. Aleksandral on eeskujusid palju: Johann Sebastian Bach, Sergei Rahmaninov, Severi Pyysalo, Jorge Rossy, Brad Mehldau, Brian Blade, John Patitucci ja Ara Yaralyan on vaid mõned neist.

Aleksandra Kremenetski on andnud välja nii päris enda loominguga albumeid kui teinud kaasa ka teiste kollektiivide albumite väljatoomisel. Jazzilikumad neist on järgmised:
Elletuse „Helletused“ 2007
Elletuse „Laul jookseb ehenna“ 2010
Joel Remmel Trio „Lumekristall“ 2012
Joel Remmel Trio „More Than Fishermen“ 2014
Sofia Rubina “Two Roses” 2014
Verbarium „Vana Tarkus“ 2015
Joel Remmel Trio „Some Things Never Change“ 2016
Redel Ruudus & Mirjam Kivisild „Maa ja taevas“ 2016
Elletuse „Ilu sõitis jõge pidi“ 2017
Helin-Mari Arder „Valge Aeg“ 2017
Ivi Rausi, Liina Saar & Helin-Mari Arder „Aitäh, Valter Ojakäär!“ 2018
Ivi Rausi & Tiit Born „Aitäh, Kustas Kikerpuu!“ 2018
Shabat Quartet „Meie Kodu“ 2019

Nimekamatest esinemistest on Aleksandra Kremenetskil ette näidata ülesastumised festivalidel Pori Jazz, Jazzkaar, Folk-Baltica, Womad, Iceland Airwaves. Ta on eri koosseisudes mänginud Londonis, Pekingis, Luganos, Roomas, Viinis ja mujal.

Aleksandra Kremenetski on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Göteborgi muusikakõrgkoolis ja Sibeliuse Akadeemias. Löökpilliõpetajana on ta õpetanud Tallinna Muusikakoolis, Saue Muusikakoolis, Tallinna Muusikakeskkoolis ja Maardu Muusikakoolis. Praegu õpetab Aleksandra Nõmme Muusikakoolis. Kõige muu kõrval proovib ta kätt ka oma kodukülas kontsertide korraldamisega.