EESTI JAZZLIIT

Ainar Toit

Ainar Toit peab oma eeskujudeks Joe Passi, Teemu Viinikaineni, Wes Montgomeryt, Stochelo Rosenbergi, Birelli Lagrenet ja Tommy Emmanueli.

Ainar on koostööd teinud mitmete armastatud eesti lauljatega: Marko Matvere, Susanna Aleksandra Veldi, Maria Gertsjak, Maria Volmer, Anna Lanberg, Anet Vaikmaa, Janeli Kuusk, Birgit Varjun ja Tiina Adamson.

Ainari kitarrimängu võib kuulda ansamblite originaalkoosseisudes ja järgnevatel plaatidel: Ars Apta, Maria Gertsjaki, Birgit Tähe ja Titoksi.

Ars Apta “Ajaillusioon 2015

Maria Gertsjak “Hetk Kus Olin” 2016

Birgit Täht “Minu Lind” 2016

Ainar Toit “ESTonishing Folk Guitar” 2020

Titoks 2022

Ainar alustas muusikaõpinguid Põltsamaa Lastemuusikakoolis, nagu enamik eesti muusikuid,  akordioni erialal . Kitarriõpingud said samuti alguse Põltsamaal, õppides Peep Petersoni ja hiljem Reigo Tõnissoni juures. Edasi viis muusiku tee õppima Viljandi Kultuuriakadeemiasse pop-jazz muusika pedagoogika erialale, mille ta lõpetas 2015. aastal. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on omandatud magistrikraad (2017) pop-jazz muusika pedagoogika erialal. Ainar on osalenud mitmetel Viljandi Kitarrifestivali raames toimunud meistriklassides ja workshoppides (Teemu Viinikainen, Johnatan Kreisberg, Julian Lage, Petri Krzwatski, Joscho Stephan)

Alates 2013. aastast töötab Ainar Põltsamaa Muusikakoolis kitarriõpetajana. 2015. aastast töötab ta Jakob Westholmi Huvialakoolis kitarri ja ukulele õpetajana.