EESTI JAZZLIIT

Anna oma hääl ja aita valida Eesti Jazziauhinnad 2021 võitjad 
Jazzkaar ja Eesti Jazzliit tunnustavad kodumaa parimaid jazzartiste, -ansambleid ja -algatusi ka sel aastal, jagades Eesti Jazziauhindu juba viieteistkümnendat korda. 23.-29. märtsini on Eesti Päevalehe uudisportaalis avatud avalik küsitlus, kus saab hääletada igaüks. Oma lemmikud vali siin. Kõikide vastanute vahel loositakse välja piletid Jazzkaar 2021 festivalile ning Eesti Jazzliidu hooaja lõppkontserdile.

Eesti Jazziauhindu jagatakse viies kategoorias: Aasta Jazzmuusik, Noor Jazzitalent, Aasta Jazzansambel, Aasta Jazziedendaja ning Aasta Jazzihelilooja. Sel aastal kvalifitseerus auhindadele 82 nime, kelle seast valis žürii nominendid. Võitjad selguvad žürii ja publiku eelistustest lähtuvalt, publiku hääl on võrdne maineka žürii häälega.

Aasta Jazzmuusiku tiitlile on nomineeritud viis hinnatud heliloojat ja instrumentalisti: põnevaid helikooslusi taotlev pianist Kirke Karja; eelmisel aastal Aasta Jazzihelilooja auhinnaga pärjatud kontrabassist Mingo Rajandi; rahvusvahelise haardega klaverivirtuoos Holger Marjamaa; kitarrist Marek Talts, kes mängib erinevates ansamblites ja projektides, mille muusikaline fookus on rütmimuusikal ja improvisatsioonil; ning armastatud kitarrist Erki Pärnoja.

Tõusvad tähed nagu vokalist, arranžeerija ja helilooja Anett Tamm; saksofonist ja muusikakirjutaja Tobias Tammearu, soulilauljatar, klahvpillimängija ja helilooja Rita Ray; peamiselt juhendamisele, heliloomingule ja arranžeerimisele pühendunud Kristina Bianca Rantala; ning muusikakirjutaja ja saksofonist Allan Kaljaste säravad Noore Jazzitalendi finalistide nimekirjas.

10 aastat tegutsenud nordic jazzi viljelev Joel Remmel Trio; põhjamaise värvinguga meloodilist jazzi serveeriv Sooräär-Yaralyan-Ounaskari; Maria Faust Sacrum Facere kammerjazziprojekt, mis on ebatraditsiooniline nii instrumentaalkoosluse kui ka muusikalise ülesehituse poolest; mitmetest kunstivormidest ja muusikažanritest inspiratsiooni ammutav Mingo Rajandi Quintet; ja põhjamaise ning helge kõlapildiga Ramuel Tafenau Quintet kandideerivad Aasta Jazzansambel 2021 auhinnale.

Samuti on eredalt silma paistnud mitmed väsimatud muusikavaldkonna eestvedajad. Aasta Jazziedendaja finalistid on Klassikaraadio meeskond, mis seisab hea selle eest, et lisaks klassikalisele- ja maailmamuusikale jõuaksid eetrisse ka jazzstandardid, uus jazzmuusika, uute albumite ja esinejate tutvustused; Philly Joe’s TV, mis toob Eesti ja maailma jazzipärlid veebiülekannete kaudu maailma jazzipublikuni; saksofonist, akordionist, ansamblijuht ja helilooja Raivo Tafenau, kelle eestvedamisel on Tallinna Mustpeade majja loodud jazziklubi TAFF Club ning kes kutsus koos Haapsalu Kultuurikeskuse ning Gülnar Murumäega 2020. aasta suvel ellu festivali TAFF:fest; Võru Jazziklubi jazzmuusika üritustesari, mis on alates 2015. aasta aprillist nii iseseisvalt kui ka koostöös Eesti Jazzliiduga Võru publiku ette toonud mitmekümneid erinevaid professionaalseid jazzikollektiive; ning Gülnar Murumägi, kes on Haapsalu Kultuurikeskuse direktor olnud üle 20. aasta ja läbi regulaarse kontserttegevuse edendanud jazzmuusika arengut Haapsalus, sh kutsunud koos Raivo Tafenauga ellu jazzmuusikafestivali TAFF:fest.

Aasta Jazzihelilooja auhinnale kandideerivad hinnatud helilooja ja kitarrist Erki Pärnoja; silmapaistev bassist ja kollektiividele JT Conception ja Janno Trump Clarity Ensemble loominguline juht ja muusika autor Janno Trump; särav arranžeerija, helilooja, dirigent ja klahvpillimängija Kristina Bianca Rantala; põnevate elektrooniliste kõlamaailmade looja, arranžeerija, helilooja ning pianist Raun Juurikas; ning rahvusvaheliselt tunnustatud vokalist, laulukirjutaja ja sõnade autor Susanna Aleksandra Veldi.

Jazziauhindu annavad välja festival Jazzkaar ja Eesti Jazzliit koostöös Eesti Autorite Ühingu, Eesti Päevalehe, JURA ja Telliskivi Loomelinnakuga. Kõik võitjad saavad auhinnaks fotograaf Kaupo Kikkase teosed. Autasustamise täpsematest detailidest informeeritakse jazzifänne ning avalikkust Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu kodulehtedel ja sotsiaalmeedias. Anna oma panus Sinagi ja hääleta siin.

Suvisesse perioodi lükkunud festival Jazzkaar 2021 toimub 23.-31. augustini, muutes Telliskivi Loomelinnaku hilissuviseks jazzioaasiks.

Pressipildid leiad siit.

Jazzkaare tegemistel hoia silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis.
Eesti Jazzliidu käekäigule ela kaasa läbi kodulehe, Facebooki ning Instagrami.

Eesti Jazziauhindu toetavad Eesti Autorite Ühing ja Telliskivi Loomelinnak. Festival Jazzkaar 2021 peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW Inchcape, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Festivalikeskust aitavad püstitada Telliskivi Loomelinnak, Prike ja Fotografiska Tallinn. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Eesti Jazzliidu kontsertprogrammi toetavad Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

 

[addtoany buttons=”facebook,email”]