EESTI JAZZLIIT

„9 hümni vabadusele“ tegi kummarduse EV 100 juubelile

28. novembril toimus Alexela kontserdimajas ainukordne EV100 muusikasündmus „9 hümni vabadusele“, mis on pühendatud Eesti Vabariigi ja Eesti jazzi 100. sünnipäevale. Kontsert sündis Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare koostöös.

“9 hümni vabadusele” oli erakordne ettevõtmine, muusikute tänu Eestile ja neile inimestele, kes meile vabaduse tõid ja neile, kes aitavad seda hoida. 20 eesti muusikut-jazziheliloojat ühendasid oma loomingulise energia ja lõid 9 uut hümni, mida esitasid kokku 100 muusikut. Heliloojad ammutasid teoste kirjutamisel inspiratsiooni neile olulistest väärtustest Eesti olemisloost. Sündmusega meenutati ka 100. aasta möödumist Vabadussõja algusest.

„Muusika ja vabadus on läbi põimunud meie ajaloost. Vabadussõja alguse 100. aastapäeval kõlas saja Eesti muusiku esituses hümnide sari, mis on inspireeritud vabadusest,“ sõnas Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Tõeliselt erakordne jazzteos on võimas kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks,“ lisas Kasterpalu.

Kontserdil astusid lisaks jazzmuusikutele lavale Politsei- ja Piirivalveorkester, orkester Ventum, Collegium Musicale ja teiste žanrite tuntud muusikud. Erinevates teostes oli laval korraga 100 muusikut. Suursündmuse seadis üheks tervikuks lavastaja Eva Koldits ja kontserdi muusikaline juht on Siim Aimla.

  • Vaata pildigaleriid SIIT.
  • Vaata kontserdisalvestust SIIT.
  • Sündmuse meediakajastused: 
-TV3 Seitsmesed uudised https://tvplay.tv3.ee/seitsmesed-2018/ alates 39:42