EESTI JAZZLIIT

Eesti Jazzliit esitleb: TUJA 2020 seminar “Music management 101”

Tudengijazzi olulise haridusliku osana leiab festivali ajal aset oma ala professionaalidega kahepäevane seminariprogramm, mis toimub koostöös Music Estonia ja Eesti Kunstiakadeemiaga. Seminar toimub 6.–7. märtsil EKA uue maja kaldauditooriumis ning eelregistreerimise alusel on avatud ka muusikahuvilistele tudengitele väljastpool festivali.

Sel aastal jagavad oma hindamatuid teadmisi Music Estonia tegevjuht Virgo Sillamaa, auhindadega pärjatud rahvusvaheline artist Kadri Voorand, Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts, festival April Jazz juht ja Music Finland juhatuse liige Matti Lappalainen, agentuuri Moon Management asutaja ning muusikamanager Marili Jõgi, Tartu Ülikooli psühholoogia eriala omandanud Khris-Marii Palksaar, vabakutseline muusikakommunikatsiooni spetsialist Liisi Voolaid ning Tallinn Music Week ja Station Narva turundusjuht Liina Tammepõld. Seminar toimub inglise keeles.

Seminar toob erinevateks loenguteks ning paneeldiskussioonideks kokku valdkonna parimad muusikud, nende mänedžerid, festivalikorraldajad ning muusika valdkonna arendajad ja suunajuhid. Praktiliste ning jätkusuutlike töötubade eesmärgiks on panustada Eesti jazzmuusika tulevikku. Seminari raames toimuvad muusikatudengitele tasuta töötoad bändi identiteedi leidmise ja kujundamise, showcase-festivalideks valmisoleku ja muusikatööstuse teemadel.

Tudengijazz on vanima traditsiooniga Eesti jazzmuusikafestival, mis sai alguse juba 1982. aastal ning toimub tänavu 38. korda. 2020. aastal teeb Tudengijazz koostööd Göteborgi Muusikaakadeemia, Leedu Muusika-ja Teatriakadeemiaga, Oslo Kuningliku Muusikaakadeemia, Oslo Jazz festivaliga ning organisatsiooniga JAZZ(s)RA Prantsusmaalt.

Seminar on eelregistreerimisel tasuta! Kohtade arv on piiratud. Registreerimine: www.jazz.ee/tujaseminar. Üritust toetavad Eesti Jazzliit, Eesti Kunstiakadeemia, Packages by Dispak, Tere Piim, Rooti ja Norra suursaatkonnad Tallinnas.

Seminarile on oodatud ka pedagoogid, valdkonna edendajad ning kõik suured muusikasõbrad.

Eesti Jazzliidu eesmärgiks on Eesti jazzmuusika arendamine ja edendamine kodu- ja välismaal. Eesti Jazzliit korraldab kontserte ja temaatilisi sündmusi, kogub ja jagab teavet Eesti jazzmuusikast ja -muusikutest, korraldab jazzialast koostööd muusikute ja organisatsioonide vahel ning otsib jazzmuusika arendamiseks rahalisi vahendeid. 2004. aastal loodud Eesti Jazzliit kuulub aastast 2006 European Jazz Networki.

Lisateave:
Maris Aljaste, Tudengjazzi projektijuht, maris@jazz.ee

 
 
 

[addtoany buttons=”facebook,email”]