EESTI JAZZLIIT

Johannes Kiik

Johannes Kiik on kõrgelt hinnatud tromboonimängija paljudes tuntud jazz-, funk- ja pop-kollektiivides nagu Trump Conception, Pae Kollektiiv, New Wind Jazz Orchestra, Angus, Allan Järve Quintet, Ewert And The Two Dragons. Lisaks on ta mänginud mitmesuguste jazzprojektide ja -lavastuste koosseisus.

Johannes on pärit muusikute perest ja suure osa elust tegelenud klassikalise muusikaga. Aastast 2012 töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris (ERSO) basstrombonistina.

Aastatel 2011–2012 töötas ta Rahvusooperis Estonia basstrombooni regulaatorina, eelnevalt Eesti Kaitseväe Orkestris ja Eesti Politseiorkestris. Erinevate projektid raames on ta esinenud Eesti Festivaliorkestri, Põhjamaade Sümfooniaorkestri, Estonian Dream Big Band’i, Tallinna Kammerorkestri ja 21. Sajandi Orkestri koosseisus.

Johannes Kiik on õppinud trombooni Nõmme Muusikakoolis Aigar Kostabi ja Tallinna Muusikakeskkoolis Udo Meieri juures. Hiljem Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis Tõnu Soosõrve ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Heiki Kalause ja Andres Kontuse juhendamisel. Johannes Kiik on võitnud I koha Eesti noorte puhkpillimängijate konkursil (2002) ja III koha Eesti interpreetide konkursil (2008).

Lisaks on ta ennast täiendanud professor Viktor Sumerkini, professor Rolf Sandmarki ja professor Niels-Ole Bo Johanseni meistriklassides, samuti bigbändi kursustel erinevatel festivalidel ja töötubades nagu Imatra Big Band, Lieksa Brass Week ja Dutch Bass Trombone Weekend.