EESTI JAZZLIIT

november, 2019

01nov20:00Sylvain Darrifourcq In Love With & Jussi Fredriksson Trio20:00 Philly Joe’s Jazziklubi, Vabaduse väljak 10, Tallinn

Kirjeldus

Sügisjazz 2019
SYLVAIN DARRIFOURCQ IN LOVE WITH (Prantsusmaa) & JUSSI FREDRIKSSON TRIO (Soome)
Reede, 1. november 2019 kell 20.00 Philly Joe’s jazziklubi
 
SYLVAIN DARRIFOURCQ IN LOVE WITH (Prantsusmaa)
 
Prantsuse trummari Sylvain Darrifourcq’i kontserdikava In Love With koos vendade Théo ja Valentin Ceccaldi’ga on üks märgilisemaid prantsuse uue põlvkonna muusikaprojekte. Trio värskeim album “Coitus Interruptus” on tugevalt mõjutatud William Faulkneri ja Samuel Becketti romaanidest. Muusika on loodud ideele: väldi lõpp-punkti!
 
Trummar, improviseerija ja helilooja Sylvain Darrifourcq on klassikalise löökpillimängija haridusega. Tema muusikutee alguspunkt oli rokk, kuid hiljem pöördus ta jazzi ja improvisatsioonilise muusika poole. Oma generatsiooni impromuusikute seas hinnatud Darrifourcq on teinud koostööd paljude Prantsuse, Euroopa ja Ameerika artistidega, nagu Michel Portal, Louis Sclavis, Marc Ducret, Andrea Parkins, Akosh S, Kit Downes. 2009. aastal pälvis ta Prantsuse jazzi kõrgeima auhinna “Victoire du Jazz” Emile Parisien kvartetiga, kus ta oli trummar üle 10 aasta.
 
The Guardian on Darrifourcq’i kohta öelnud: ”Ta on imeline originaalne kuju, kelle repertuaaris on nurgeline ja põnev impro, mille spontaansus on hästi tasakaalustatud organiseeritusega.”
 
Koostöös Eesti Jazzliidu ja agentuuriga Vapaat Äänet.
 
Koosseis:
Sylvain Darrifourcq – trummid
Théo Ceccaldi – viiul
Valentin Ceccaldi – tšello
 
Lingid:
http://www.sylvaindarrifourcq.com
https://sylvaindarrifourcq.bandcamp.com/album/in-love-with-coitus-interruptus
Teaser https://www.youtube.com/watch?v=wRsqQF11L8Q
https://youtu.be/hxZ-3-OVv1U
Les Flics de la police / Soirées Tricots à la Génerale (2016)
https://www.youtube.com/watch?v=TS_DFrWN0Sw
 
-IN ENGLISH-
Put together by the drummer Sylvain Darrifourcq inviting Théo Ceccaldi on violin and his brother Valentin on cello, In Love With has become one of the most emblematic group of the bubbling young French generation. A truly exhilarating project.
Their new album Coitus Interruptus is Strongly influenced by Faulkner’s and Beckett’s novels, where various timeframes and subjectivities unfold in a disorderly manner, almost in a barely comprehensive language. This music has been composed focusing on a main idea: avoiding the finishing point!
 
 
JUSSI FREDRIKSSON TRIO (Soome)
 
Soome edukaimate jazzmuusikute liigasse kuuluva pianisti Jussi Fredrikssoni uus album “!” toob esile Fredrikssoni suurepärase oskuse kirjutada energiast pakatavaid ja innovaatilisi teoseid triole järgides jazzimaailma minimalismi suurkujude Ahmad Jamali ja Thelonious Monki traditsioone. Sellele vaatamata on Fredrikssoni muusikaline käekiri unikaalne.
 
“Muusikas on selgelt kuulda mõju, mida mulle avaldasid Pariisi galeriid ja tänavad,” ütleb Fredriksson, kes elas aasta enne albumi väljaaandmist Pariisis. “Arvan, et tegemist on klassikalise Pariisi perioodiga, mis pea iga kunstnikku teatud hetkel tabab.”
 
Fredrikssoni kompositsioonid on jutustava iseloomuga, lubades muusikalistel ideedel hargneda üllataval, ent loogilisel kombel. Kuulamisrõõmu elevdavad veelgi ootamatud lõpplahendused muusikas. Jussi Fredriksson trio tuumikuks on ühtsus ja omavaheline mõistmine, tänu millele iga mängija saab võimaluse väljendada oma muusikalist karakterit tõetruult. Kui Fredrikssoni eelnev album “?” oli avatud küsimus muusikalises vormis, siis teisik “!” on selle küsimuse järeldus.
 
Pianist ja klahvpillimängija Jussi Fredriksson on tunnustatud muusik nii Soome jazzi skeenel kui ka kaugemal, tegutsedes koosseisudes Jussi Fredriksson Trio, Nassaun Fasaan ning trummarina juhtinud kvintetti Fredator.
 
Koostöös Eesti Jazzliidu ja agentuuriga Vapaat Äänet.
 
Koosseis:
Jussi Fredriksson – klaver
Jori Huhtala – bass
Mika Kallio – trummid
 
Lingid:
https://www.jussifredriksson.com/
https://www.facebook.com/jussifredrikssonmusic/
https://www.youtube.com/watch?v=fS1sXYXlRPM
 
-IN ENGLISH-
Pianist Fredriksson, one of Finland’s leading jazz musicians, joined forces with bassist Jori Huhtala and drummer Mika Kallio. The CD issue of the new album “!” was recently followed by the LP vinyl release bringing together the new record plus its predecessor “?”.
 
Pianist/composer Jussi Fredriksson, a key player in the active Finnish jazz scene, released his new trio album “!” though his own imprint Fredriksson Music in fall 2017 in Germany, and during the spring 2018 worldwide. The trio, comprising of Fredriksson, bassist Jori Huhtala, and drummer Mika Kallio, presents six original compositions by Fredriksson.
 
The new album highlights his ability to write energetic and forward-thinking pieces for the trio in the tradition of such minimalist jazz masters as Ahmad Jamal and Thelonious Monk. That being said, the band is on their own path, making music which is distinctively their own. Fredriksson has composed the music in Paris, where he spent a month a year before the release.

Aeg

(Reede) 20:00

Koht

Philly Joe’s Jazziklubi

Vabaduse väljak 10, Tallinn

Korraldaja

Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜpiletid@jazzkaar.ee

X